В Івано-Франківську представниці громадської організації “Д.О.М.48.24” облаштували безкоштовний коворкінг для косметологинь, які через війну вимушено переїхали з інших регіонів України.
Упродовж трьох місяців учасниці матимуть змогу працювати без жодних вкладень. Для роботи їм нададуть все необхідне: приміщення, обладнання та професійну косметику. Також допоможуть з пошуком клієнтів, пише Правда з посиланням на Суспільне.
Серед обладнання, яке закупили волонтери для коворкінгу, є косметологічний комбайн, дарсонваль, кушетка, а також професійна косметика. Ним зможуть безкоштовно користуватися переселенки. Одна з них — Яна Бабіогло з Мелітополя. Майстриня має медичну освіту. В рідному місті вона займалася апаратною та ін’єкційною косметологією. Та з початком повномасштабної війни пів року дівчина разом з родиною жила в окупації.
“Життя в окупації — як за ґратами. У нас нічого не було. Якщо продукти були, то за високими цінами. Зовсім не було грошей. Коли приїхали сюди, то працювати, щось шукати бажання не було. Тому що ти взагалі не знаєш, що буде завтра, і довго не можеш налаштуватися”, — розповідає Яна Бабіогло.
Втім, додає дівчина, коли їй запропонували взяти участь у проєкті, вона була дуже щасливою, бо в салоні є необхідне обладнання і надають приміщення.
Косметологиня Юлія Новоселова з Харкова мала в місті власну студію з перманентного макіяжу. Декілька місяців тому жінка переїхала до Івано-Франківська. Інструментів із собою не взяла. Збирати необхідне обладнання допомагали знайомі. Тепер жінка шукає приміщення. Зараз косметологиня надає безкоштовні послуги військовослужбовцям.
“Я займаюся більш декоративним: брівки, губки, стрілочки. Але те, що стосується війни, — це робота зі шрамами, рубцями, тату з групою крові, патріотичні мінітату, які підіймають настрій. На мій погляд, це — не менша зброя, ніж та, з якою воюють наші хлопці на передовій”, — ділиться Юлія Новоселова.
Коворкінг розрахований на 10 робочих місць. Реалізувати такий проєкт допомогли міжнародні волонтерські організації, розповідає проєктна менеджерка громадської організації “Д.О.М.48.24” Ольга Кукула. З її слів, до косметологинь є кілька вимог: попередній досвід, пакет документів та медична освіта.
“Ми вирішили створити цей проєкт, тому що косметологині, які переїжджають в Івано-Франківськ тимчасово, не можуть взяти із собою обладнання, косметику, а лише — найнеобхідніше. І тут, щоб вони могли отримати якусь роботу, клієнтів, ми вирішили зробити цей коворкінг”, — розповіла Ольга Кукула.
За її словами, згодом планують розширити простір та запросити до роботи масажистів, перукарів, майстринь манікюру та педикюру.