Допомогти всім, хто найбільше потребує і не лише «по документах».
Щоб пережити непрості виклики зими в разі блекауту міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків провів нараду з соціальними працівниками міста.
Головне завдання – не полишити людей в скруті під час можливого вимкнення електроенергії на більш ніж 24 години.
«В разі повного блекауту, найважливіше надати допомогу тим, хто у скруті. Тобто, це не завжди люди з інвалідністю, не завжди одинокі, а іноді люди попадають в скруту через хворобу, чи їхні діти живуть дуже далеко і не можуть їм допомогти. Тому дуже важливо не пропустити цю ситуацію і допомогти в умовах, якщо світло буде відсутнє понад 24 години. Це призведе до поганого зв’язку та можливої відсутності Інтернету, але люди все одно повинні отримати допомогу», – відзначив міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків.
Якщо світла не буде більше, ніж 24 години, важливо, щоб не сталося трагедії. Піклуватись про інших, особливо тих, хто потребує – головне завдання на порядку денному. Враховуючи непрості виклики, які стоять зараз перед містом, аби нікого не залишити сам на сам з бідою, мерія разом з соціальними працівниками, представниками релігійних та громадських організацій напрацювали ряд механізмів, як діяти в критичній ситуації.
«Більшість людей живе в багатоквартирних будинках, де є сусіди. Ми говорили про те, щоб за кожним пунктом обігріву закріпимо когось із працівників. Дамо контакти, щоб люди самі могли подавати в пункти обігріву інформацію про потребуючих. Тоді можна буде реагувати на ці повідомлення: привезти людині харчі чи ліки. Також на базі будинку нічного перебування інших соціальних закладів готові розгорнути місця для перебування людей», – зазначив Василь Семанюк, директор Департаменту соціальної політики.
Також мерія закуповує генератори та готова відшкодовувати пальне для підприємців, які прийдуть на допомогу населенню.
«Ми готові відшкодовувати бізнесу паливо для генераторів, якщо вони будуть використовуватись для потреб людей. Банально, щоб зарядити телефон… Також голова дав доручення і ми закупили частину генераторів для ОСББ. Аби його отримати – потрібно облаштувати місце для обігріву людей. Медики будуть допомагати з ліками. Щоправда, не зі специфічними», – сказав Олександр Левицький, заступник міського голови.
Наразі в Івано-Франківську вже облаштовано 70 пунктів обігріву. Також мерія розраховує на облаштування ще 25-30 таких центрів при церквах та допомогу бізнесу та приватного сектору. Та для початку потрібно облікувати тих, хто в першу чергу потребуватиме допомоги. Адже, як показує практика, ті, хто вже є у списках потребуючих – лише третина від реальної цифри.
«Зважаючи на енергетичну кризу ймовірність зростання кількості відключень при повторних ударах – нам дуже важливо знати про тих людей, які потребують допомоги. Це не тільки одинокі люди, які по статусу одинокі, які є у списках, але – це люди, які потрапили у складні життєві обставини і очевидно, що нам потрібно їм допомогти. Особливо я розраховую на роботу і наших громадських організацій, релігійних громад і соціальних служб. Бо нам потрібно виявити цих осіб і у разі потреби їм допомогти. Мова йде не лише про тих осіб, які є на обліку, а всіх, хто потребує», – резюмував міський голова Руслан Марцінків.
Відтак, очільник Івано-Франківська планує провести також нараду з керівниками ЖЕО та ОСББ аби знати точну кількість одиноких людей. Не лише по документах, а й по факту.
А ще – затвердити спеціальні сигнали для тих, хто потребує підтримки, але не може залишити своє помешкання, щоб у разі відсутності зв’язку повідомити про необхідність отримати допомогу. Скажімо, це може бути біле простирадло, яке вивісили за вікно.
Тому, якщо вам відомі мешканці, яким потрібна допомога, навіть, якщо вони не належать до соціально незахищених категорій та потребуючих, – звертайтесь на гарячу лінію 1580, 050 010 1580, 067 010 1580.