-РЕКЛАМА-

РЕКЛАМА

Актуально зараз

-Реклама-spot_img

У Франківську катастрофічно не вистачає лікарів, які можуть допомогти “коронавірусним” хворим, ще й уряд значно урізав виплати на доплати і ліки

-Реклама-spot_img
spot_img

В Івано-Франківську додаткові ліжка для хворих на COVID-19 розгортають щодня, але забезпечити їх усім необхідним вже стає проблемою, пише WestNews.

Про три головних проблеми “ковідних лікарень” Івано-Франківська сьогодні йшлося під час засідання міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Станом на сьогодні, 11 березня, 704 пацієнти у важкому та середньо важкому стані перебувають в міських медичних закладах. 248 пацієнтів – на кисні у двох лікарнях.

«Наша лікарня сьогодні приступила до ургентного чергування. На кінець дня ми можемо мати 70-75 додаткових ліжок, на які сьогодні госпіталізуємо пацієнтів. Наша основна проблема сьогодні – апарати штучної вентиляції легень. У нас черга в реанімацію. У нас 26 ліжок в реанімації і тільки 12 з них на апаратному диханні. У нас черга на апаратне дихання», -говорить заступник головного лікаря Івано-Франківської Центральної міської клінічної лікарні Володимир Вовчук.

За одне чергування в останні дні тут приймають близько 65 пацієнтів.

«Пік, 115 пацієнтів, у нас був у минулу пятницю. Проблема була в тому, що кожний день поступало більше, ніж виписувалось. Зростала кількість тих, хто перебуває в стаціонарі, тиждень. Останні дні трохи спад. Але нам треба протриматись ще тиждень, як мінімум», – говорить Володимир Вовчук.

- РЕКЛАМА-

Ще одна проблема – це персонал. Наразі мобілізували всіх, кого можна було мобілізувати: працівників кафедр (медуніверситету – ред.), які працюють на нашій базі, інтернів, які погодились працювати. На контрактній основі далі приймати не можна.

«Треба приймати якісь інші рішення. По –мобілізації, просто напросто по мобілізації медичних працівників. Якщо ми розгорнемо ще 120, як ви оголосили, ліжок, то за рахунок діючого стаціонару це вже не витягнути ніяк. Щоб ви розуміли, в мирний час наша лікарня розгорнута на 440 ліжок. З тим, що ми сьогодні зробимо, у нас ковідних буде 440. Це увесь той персонал, який посунули і підтягли з інших відділень. Коли ми розгортали ліжка у кардіоцентрі, жодна людина звідти не погодилась. Працюють усі наші лікарі і працівники (з ЦМКЛ – ред.)», – розповів, окреслюючи сьогоднішню ситуацію в ЦМКЛ Івано-Франківська, Володимир Вовчук.

Ця проблема постане і ще гостріше постане, коли розгорнуть стаціонарні ліжка на двох поверхах приміщення міської поліклініки №2.

«У нас величезна проблема – це кадри. Тому що, якщо медичних сестер і молодших медичних сесер ми зможемо мобілізувати, то лікарів  мене, які надають таку медичну допомогу немає. І вони не повинні це знати і вміти, у них зовсім інша робота», – каже головний лікар структурного підрозділу № 2 (колишньої другої поліклініки) Оксана Ткачук.

І ще одна проблема ковідних лікарень Івано-Франківська – це кошти. Їх вже бракує.

Як розповідає головний лікар Міської клінічної лікарні №1 Тарас Василик, відповідно до укладених договорів з НСЗУ на перший квартал цього року передбачено на один місяць 12 мільйонів гривень (на лікування хворих з ковід за відповідним пакетом послуг – ред.). Відповідно до листа НСЗУ на січень місяць передбачено і перераховано тільки 50% від вказаної суми, другий місяць – 30%, а третій місяць, березень, тільки 20% коштів.

«Вони у листі вказали, що це з метою недопущення накопичення коштів і заборгованості в закладах на завершення договору до 31 березня. Вони вирішили прийняти таке рішення і фінансувати по такому принципу. Зараз тих залишкових коштів, які є, залишається тільки на виплату доплати по 31-му пакету і доплати по 33-му пакету. Отож, якщо брати розрахунки, що ми додатково розгортаємо 120, а зараз це вже буде 150-160 ліжок, то буде потреба у додаткових коштах. 1,6 мільйона гривень на доплату і біля 2 мільйонів гривень, кошти, які треба буде витратити на лікарські засоби. Це вже не говорячи про фармацевтичну продукцію, засоби індивідуального захисту, харчування хворих», – додав Тарас Василик.

Проблема коштів так само постає і у Центральній міській КЛІНІЧНІЙ лікарні Івано-Франківська.

«Ми (ЦМКЛ – ред) в січні отримали за мінусом 3 мільйона по розрахунках. За лютий ми отримали кошти в березні. Тому питання доплати теж хвилює. Ми зменшили відсоток доплати за січень і лютий. Це викликає незадоволення у людей і всі інші проблеми є також: харчування (для хворих – ред) ще не так, а от медикаменти і апаратура…», – констатував Володимир Вовчук.

У підсумку міська комісія з питань ТЕБ та НС вирішила максимально розгорнути ліжка у медзакладах, які надають стаціонарну медичну допомогу в івано-Франківську, та звернутись до медичного університету і базового медичного коледжу, щоб попросити їх звільнити приміщення кафедр, які є у міських медзакладах на час ковіду. Окрім того, у міській поліклініці №2 вирішено підготувати два поверхи для розгортання ліжок для стаціонарного лікування та вирішити питання залучення персоналу. Також один мільйон гривень вирішили виділити з резервного фонду міського бюджету на закупівлю кисневих концентраторів для додатково розгорнутих ліжок.

Комісія вирішила звернутись до НСЗУ з проханням збільшити фінансування для лікування ковід-хворих для закладів Івано-Франківської міської ради та звернутись до Івано-Франківської ОДА щодо можливості розгортання додаткових ліжок на базі закладів обласного підпорядкування.

Нагадаємо, що Через брак місць у “ковідних” лікарнях прикарпатка померла просто у швидкій

НОВИНИ НА ЦЮ ТЕМУ

Ігор Василик
Ігор Василик
Журналіст, фрілансер. Закінчив факультет журналістики ЛНУ в 2008 році журналістка, власкор регіональних та центральних ЗМІ. Закінчила Києво-Могилянську академію у 2019 році.
-Реклама-

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

On this website and using the ⬆️ images :- Is it possible your wife could order me one of each in L if they would arrive in time for Saturday /Sunday

РЕКЛАМА

Азов

РЕКЛАМА

Квартири Івано-Франківськ

РЕКЛАМА

купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні