-РЕКЛАМА-

РЕКЛАМА

Актуально зараз

-Реклама-spot_img

У Франківську модернізують занедбаний спорткомплекс «Електрон» ФОТО

-Реклама-spot_img
spot_img

Днями на територію спорткомплексу «Електрон» заїхали кран та інша техніка. Довкола виріс будівельний паркан. За ним щодня тривають роботи, які привернули увагу мешканців.

«Електрон» у Франківську роками стояв пусткою і нарешті почав змінюватись, пише Репортер. І що ж там буде?

У Франківську модернізують занедбаний спорткомплекс «Електрон» ФОТО

Поки шукали інвестора

- РЕКЛАМА-

Спортивно-оздоровчий комплекс «Електрон», що на вулиці Бандери, збудували не так давно – у 1995 році. У власність міста він перейшов у 2017. Його планували відновити, тож навіть намагалися обмежити доступ до споруди, аби її не нищили.

У Франківську модернізують занедбаний спорткомплекс «Електрон» ФОТО

Втім, за рік вікна у спорткомплексі повибивали, а те, що можна було винести, розтягли остаточно. Мешканці час від часу били на сполох, що «Електрон» стає небезпечним місцем. А тим часом на футбольному майданчику поряд організувалася самовільна парковка для автівок.

Влітку 2020 небайдужі франківці тут провели толоку. І за день вивезли дев’ять вантажівок сміття. Та вже восени муніципали затримали на території «підозрілих осіб» зі шприцами та наркотиками.

Наприкінці 2020 року міський голова Руслан Марцінків похвалився в мережі візуалізацією проєкту оновленого «Електрону». Йшлося про те, що от-от місто візьметься за його відновлення. А частину території спорткомплексу мали віддати під ігрові павільйони майбутнього садка, розміщеного за адресою Бандери, 10А.

За підрахунками міста на реконструкцію «Електрону» потрібно було 300-500 тис євро. І таких грошей не було де взяти.

Та вже у березні цього року спорткомплекс через відкритий аукціон здали в оренду на 34 роки – до грудня 2055. Фізкультурно-оздоровчий комплекс загальною площею 1212,7 м2 здали в оренду з цільовим використанням під «тренажерні зали, заклади фізичної культури і спорту, діяльність з організації та проведення занять різними видами спорту». З пропозицією у 34800 грн орендної місячної плати перемогло ТОВ «Скай Оіл».

За даними системи аналітики відкритих даних clarity-project.info, 17 травня 2021 року у ТОВ «Скай Оіл» змінилися засновники та назва. Тепер це ТОВ «Центру спортивного розвитку та реабілітації», а засновниками його є співвласники спортивного клубу Hazard – франківський дзюдоїст Давид Харебава та директор клубу Hazard Василь Стримбіцький.

Змінився і вид діяльності. Якщо «Скай Оіл» працював за КВЕДом «Оптова торгівля твердим, рідким, газоподібним паливом і подібними продуктами», то тепер основний КВЕД підприємства – «діяльність спортивних клубів».

Два роки та мільйони інвестицій

Давид Харебава й Василь Стрим­біцький запевняють, на місці «Електрону» не буде жодного багатоквартирного будівництва – лише новий сучасний спорткомплекс з басейном, який працюватиме за зразком вже діючого у Франківську спортклубу Hazard.

«Хочемо розвіяти домисли, що тут буде жилий будинок, багатоквартирна забудова. Це все не так, – говорить Давид Харебава. – Цільо­ве призначення об’єкта не зміниться. Тут буде хороший спортзал з усіма умовами для дітей та всіх охочих. Зараз ми здійснюємо демонтаж та підготовчі роботи до монтажу фасадів, нових сендвіч-панелей, вікон і до ремонту всередині. Будемо вкладати кошти, аби зробити новий спорткомплекс. Потрібно півтора-два роки, щоби все відновити і запустити в роботу».

У Франківську модернізують занедбаний спорткомплекс «Електрон» ФОТО
Давид Харебава й Василь Стримбіцький запевняють, що багатоповерхівки тут не буде точно – а буде сучасний спорткомплекс з басейном.

Конкретної суми, яку планують інвестувати у реконструкцію спорткомплексу, не називає, але каже, що на це знадобляться мільйони. І десь два роки часу.

«Ми щомісяця платили 42 тис грн оренди за те, що воно просто стоїть і нічого не відбувається і будемо платити, поки будуть відбуватися роботи з реконструкції. Лише два роки оренди – це велика сума грошей. Це майже мільйон за приміщення, яке стоїть, – каже Василь Стримбіцький. – Може виникнути запитання, чому все так довго, і чому лиш тепер ми почали роботи, якщо договір укладено ще в березні? Оскільки це все ще державна власність, ми робили всі необхідні для реконструкції документи. У нас з’явилося бажання зробити басейн, тому довелося вносити зміни в проєкт. Тому й почали пізніше, але сподіваємося, скоро все надолужимо».

Усе буде Hazard

У приміщенні «Електрону» співзасновники клубу Hazard планують зробити басейн на чотири доріжки по 25 метрів, великий зал для реабілітації, фітнес-зали, дитячу кімнату. Мають плани й на бійцівський зал та великий тренажерний – найбільший у Івано-Франківську, площею у 600 м2. А на майданчику поряд, де нині парковка, має бути розважальна зона для дітей – турніки, гойдалки, штучні футбольне й баскетбольне поля.

У Франківську модернізують занедбаний спорткомплекс «Електрон» ФОТО
Так має виглядати «Електрон» після реконструкції.

«Це буде унікальний у нашому місті спортклуб, який охопить різні види спорту. Його загальна площа буде понад 2000 м2. Зараз – 1212,7 м2, – говорить Стримбіцький. – Ми плануємо зробити перекриття і другий поверх. На першому поверсі буде басейн і фітнес зали. У басейні, за всіма нормами, можна буде проводити змагання, чемпіонати. Плануємо максимально залучити сучасні технології, аби робота басейну була вигідною».

«Усе, що тут робиться, – від спортивного клубу Hazard, який вже два роки працює на вулиці Симоненка, 11а. Там у нас є безкоштовні секції для дітей. Тут плануємо таке ж. Будуть і програми для атовців та малозабезпечених сімей. Це все передбачено, як і у спорткомплексі на Симоненка», – додає Харебава.

Hazard на Симоненка у 2019 році відкривали запрошені гості – стронгмен Василь Вірастюк і президент Федерації стронгмену України Сергій Конюшок. На двох поверхах там розміщені тренажерний зал, бійцівські зали для кікбоксингу, боротьби та змішаних єдиноборств, для танців, фітнесу та дитяча кімната.

У Франківську модернізують занедбаний спорткомплекс «Електрон» ФОТО
Спортклуб Hazard уже два роки працює на Симоненка.

Є серед послуг клубу і соціальна складова. Діти віком від 7 до 13 років можуть безкоштовно відвідувати заняття з єдиноборств, аби заохотити таким чином дітей до спорту та виховувати з них майбутніх чемпіонів.

Авторка: Ольга Суровська

НОВИНИ НА ЦЮ ТЕМУ

Світлана Якимчук
Світлана Якимчук
Інформаційний оглядач інтернет-сайту Правда іф.юа. Випускник філологічного факультету Прикарпатського національного університету
-Реклама-

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

Видалення волосся лазером у Івано-Франківську. Лазерна епіляція у FineLine

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

Азов

РЕКЛАМА

Квартири Івано-Франківськ

РЕКЛАМА

купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні