Працівники Муніципальної інспекції складають приписи на юридичних осіб та балансоутримувачів за не боротьбу з борщівником Сосновського.
Про це розповіли на фб-сторінці Муніципалів.
Борщівник Сосновського – культура, яку вирощували на корм (силос) для тварин у 50-ті роки минулого сторіччя. Його перестали вирощувати з дуже простої причини – запах ефірних речовин, які містяться в рослинах, передавався в молоко.
Прозорий водянистий сік рослини при контакті зі шкірою викликає малопомітне подразнення, як від кропиви, але під дією ультрафіолетового випромінювання підвищує чутливість шкіри до ультрафіолету в сотні разів. Навіть одноразове торкання до борщівника призводить до опіків 1—3 ступенів.
Як боротись? Скошування до періоду цвітіння і не пізніше, як через 2-3 тижні після першого скошування. Не потрібно допускати рослину до цвітіння. Це найбільш ефективний і доступний метод.
“Для боротьби з цією «заразою» працівники Муніципальної інспекції проводять рейди територією Івано-Франківської ОТГ. Складаються приписи на юридичних осіб – власників ділянок, балансоутримувачів. Проводяться бесіди з фізичними особами – власниками ділянок, де поширений борщівник. Інформуємо про методи боротьби з цією рослиною, та відповідальність за бездіяльність. Надалі інспектори перевірять виконання приписів, та у разі не виконання складуть протокол за порушення правил благоустрою”, – йдеться у дописі.
Франківцям вкотре нагадують, що належний догляд за ділянками, а також знищення бур’янів покладається на керівників підприємств, установ, організацій та громадян, яким земельні ділянки відведені з вказаною метою.