Понад три мільйони гривень за три години. В Івано-Франківську відбувся благодійний аукціон на підтримку Збройних Сил України.
Торги були напрочуд активними. На аукціоні за експоновані лоти було виручено 3 185 555 грн. Проте остаточну суму зі збору коштів оголосимо пізніше, адже на наші рахунки протягом останнього тижня надходили пожертви від тих людей, які хотіли долучитися, але не змогли взяти участь у заході, повідомляє Світлана Онищук Голова Івано-Франківської ОДА, передає Правда ІФ
Прапор України з автографом соліста гурту «Калуш» Олега Псюка, переможця «Євробачення 2022» з піснею «Стефанія», було реалізовано за 95 тис. грн.
За футболку з автографом українського актора, силача, народного депутата, заслуженого майстра спорту України та володаря титулів «Найсильніша людина України» Василь Вірастюк, яку він надав власноруч, було виручено 25 тис. грн.
Народний депутат Роман Мулик представив також унікальний лот – боксерську рукавичку Олександра Усика з його підписом, яку придбали за 150 тис. грн.
Портрет Степана Бандери художника Федора Майка, що надав Віталій Цапович – голова організації українських націоналістів, купили за 100 тис. грн.
Найдорожчий лот, який було реалізовано за 500 тис. грн, – портрет кардинала Любачівського. Його представила Вигодська територіальна громада. Це полотно із сімейної колекції Любові Лаврів – дружини відомого, на жаль, уже покійного художника Олега Лавріва, який, власне, і є автором картини. Цей витвір мистецтва був написаний у 2010 році.
Ікону Пресвятої Трійці тут продали за 110 тисяч гривень, а футболку від Національної збірної з футболу – за 65, йдеться у сюжеті Каналу 402
Лотів на аукціоні – понад півсотні. Серед них, коштовні ікони, унікальні картини та особисті речі іменитих українців. Свої авторські роботи «Тризуб» та «Отаман» презентує і ветеран Роман Янко. Після тяжкого поранення чоловік був вимушений покинути фронт, тож взявся втілювати дитячу мрію-виготовляти сувеніри. Їхня стартова ціна 11 тисяч гривень.
Втім, каже Роман, за скільки б не придбали роботи, вони точно принесуть чималу користь бійцям.
Доки не закінциться війна, стільки нам і треба допомагати, – каже Роман Янко. – Любим способом, любим методом, аби наша перемога наближалася і щоб якнайшвидше ми дійшли до своїх кордонів.
Охочих поборотися за експонати виявилося понад три сотні.