Вже 6 березня в Івано-Франківську стартує прийом заявок на «Бюджет участі». Тож франківці зможуть безпосередньо впливати на зміни в рідному місті та творити їх з допомогою міського фінансування.
У 2024 році на реалізацію проєктів програми «Бюджет участі» в Івано-Франківській громаді спрямують 30 мільйонів гривень. Їх розподілять на три категорії, а ті, на підкатегорії інформує Правда.іф з посиланням на Ратушу.
“Ми дослухались до авторів проєктів та розділили освітні проєкти на підкатегорії, адже у попередні роки автори скаржились, що маленьким закладам важко конкурувати з великими ліцеями”, – розповідає координаторка проєкту Христина Гнатів.
Одже, на категорію «Благоустрій» цьогоріч спрямують 18 млн гривень. Їх розділять на:
- Благоустрій малих вулиць (проєкти, які передбачають надання послуг з благоустрою малих вулиць площею покриття до 2000 м²) – 14 млн грн (вартість реалізації яких від 500 тис грн до 3 млн грн);
- Благоустрій (що включає послуги з заміни покриття на тротуарах, пішохідних доріжках, влаштування вуличних меблів та інших елементів, тощо) – 4 млн грн (кошторисна вартість яких не перевищує 500 тис грн).
На проєкти категорії «Освіта» передбачається 9 млн гривень (вартість реалізації яких становить до 500 тис грн):
- Шкільні (проєкти, які передбачають реалізацію в закладах загальної середньої освіти, включаючи прилеглу територію) – 5 млн грн.
- Дошкільні (проєкти, які передбачають реалізацію в закладах дошкільної освіти, включаючи прилеглу територію) – 2 млн грн.
- Позашкільні, профтехосвіта та інші (проєкти, які передбачають реалізацію в закладах професійно-технічної освіти або закладах позашкільної освіти та дитячо-юнацькі спортивні школи, включаючи прилеглу територію) – 2 млн грн.
Остання категорія “Інші проєкти” (реалізація проєктів, які не входять до категорії «Проєкти освіти» та «Проєкти Благоустрій») – 3 млн грн (вартість реалізації яких становить до 500 тис грн).
Подані проєкти повинні бути загальнодоступними, а за однією адресою може бути поданий тільки один проєкт. Також важливим правилом також є те, що один автор може подати тільки один проєкт.
“Прийом проєктів триватиме з 6 до 20 березня включно. Найзручніше реєструватися на сайті і там же подавати свої проєкти. Насправді там зручна подача, можна зберегти чернетку, а пізніше дозаповнити. Крім того, на сайті можна збирати підписи на підтримку свого проєкту, хоч минулого року цей сервіс не мав попит. Окрім електронної подачі документів, заявки можна приносити у відділ звернень громадян Івано-Франківської міської ради (вул.М.Грушевського, 21; 1 поверх)”, – резюмує координаторка.
Для подачі потрібна: заявка, кошторис та підписи підтримки. Їх для “малих вулиць” треба 50, а для всіх інших проєктів – 25.
Подавати проєкти може будь-хто кому є 18 років.
Для тих, хто вже знайшов свою ідею та готовиться писати проєкт провели “Школу бюджету участі”. Продовж двох днів всі охочі мали можливість дізнатись всі нюанси подання проєктів, зокрема, як описувати проєкт, як правильно складати кошторис та що не варто робити, аби проєкт не був відхиленим.
Голосування за подані проєкти триватиме з 1 до 21 квітня онлайн на сайті (за допомогою банківської картки) та офлайн у ЦНАПі (з паспортом та ідентифікаційним кодом). А одна людина зможе голосувати за один проєкт кожної з підкатегорій, і віддати шість голосів.
Детальніше про програму, а ще завантажити зразки документів для подачі проєктів можна на сайті програми.