В Івано-Франківську 20-21 грудня пройшов форум урбанруху “У міста є Я”. На ньому підлітки з 16 міст України презентували свої урбаністичні проєкти.
Перемогла команда з Вінниці з освітньою ініціативою з інклюзії “OPEN CITY”.
Про це у коментарі Суспільному розповіла комунікаційна менеджерка Урбанруху Катерина Єрська, пише Правда.іф.
Участь у форумі взяли орієнтовно 250 підлітків з Києва, Білої Церкви, Вінниці, Дніпра, Запоріжжя, Кривого Рогу, Кропивницького, Львова, Миколаєва, Одеси, Полтави, Ужгорода, Харкова, Черкас, Чернівців та Чернігова.
Участь у форумі в Івано-Франківську взяли підлітки з 16 міст. Катерина Єрська
Діти пройшли неформальне навчання з урбаністики, говорить Катерина Єрська. Його розробили засновниці урбанруху, серед яких — Ірина Озимок та декілька професорок-архітекторок з урбаністики.
“Програма складалася з 11 освітніх тем: щастя в місті, екологія, безпека в місті, відповідальний бізнес, з чого складається бюджет, транспорт тощо. Тобто ми намагалися дітям дати базові знання про місто, як воно функціонує, про всі взаємопов’язані процеси. З кожною групою працювали ментори, і кожне місто представило свій проєкт”, — каже Катерина Єрська.
Сертифікати від урбанруху. Катерина Єрська
З її слів, 21 грудня на форумі урбанруху “У міста є Я” обрали проєкти-переможці. Перемогу здобула команда з Вінниці з освітньою ініціативою з інклюзії.
“Вінницька молодь вже почала реалізовувати свій проєкт. Він полягає в тому, що вони запроваджують у місті екскурсії, щоб людина, наприклад, могла скористатися кріслом колісним. Також вони пропонують екскурсії в темряві та екскурсії у безшумному просторі, де людей супроводжуватимуть гіди для того, щоб вони могли проживати досвід людей з інвалідністю. До проєкту також долучений психолог. Вінничани вже ведуть інформаційні кампанії, створюють словнички безбар’єрності в соціальних мережах”, — розповіла Катерина Єрська.
Одна з команд-призерів форуму урбанруху “У міста є Я”. Катерина Єрська
Друге місце посіла команда з Харкова з проєктом “Модернізація підземного переходу”. Третє розділили три команди:
- з Миколаєва з проєктом “Парк маленьких героїв” біля лікарні;
- з Полтави з “Пілотним департаментом” для стажування молоді у міській раді та громадських організаціях;
- з Одеси з проєктом “Знай своїх” — про відомих українців, на честь яких перейменували вулиці.
Переможці отримали подарунки, а також сертифікати на консультаційну та фахову підтримку для реалізації проєктів.