Поліція Прикарпаття проводить перевірку за фактом булінгу щодо підлітка.
До поліції Івано-Франківського РУПу надійшло серйозне звернення від матері, що стосувалося жорстокого поводження та психологічного насильства, яким був підданий її син – учень 6 класу одного з ліцеїв міста, пише Правда.
Поліцейські та співробітники ювенальної превенції поліції Прикарпаття відразу реагували на звернення, розпочавши ретельну перевірку інциденту. Зараз триває розслідування, в ході якого встановлюються всі обставини події. Поліцейські здійснюють опитування педагогічного персоналу та планують зібрати свідчення інших учасників навчально-освітнього процесу у присутності їх законних представників.
Також Департамент освіти та науки Івано-Франківської міської ради вже видав наказ про створення комісії для глибокої перевірки даного факту.
Поліція Прикарпаття нагадує, що булінг є серйозним правопорушенням, за яке передбачена адміністративна відповідальність згідно зі статтею 173-4 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
У випадку прояву булінгу важливо звертатися до поліції, щоб припинити такі протиправні дії та захистити потерпілого.
Важливо пам’ятати, що розв’язання проблеми починається з виявлення та визнання її існування. Діти повинні розуміти, що звертатися за допомогою у випадках булінгу – це не “доносити”, а саме просити допомоги, що не є ознакою слабкості, а виражає їхню сміливість та рішучість стояти на захисті власних прав та гідності.
Ознаки булінгу:
- системність протиправних дій, вчинених щодо конкретної дитини;
- наявність трьох сторін — кривдник, потерпілий та спостерігачі;
- дії або бездіяльність, що завдали або психологічної травми, або фізичної шкоди потерпілому;
- приниження, страх, тривога, підпорядкування потерпілого інтересам кривдника.
Відповідальність за булінг
Булінг — це правопорушення, за яке передбачена відповідальність за ст. 173-4 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Відповідальність за булінг, що вчиняє дитина до 16 років, несуть батьки. Штраф за таке адміністративне правопорушення може складати від 340 до 6 800 грн залежно від різних частин ст. 173-4 КУпАП.
Згідно з ч. 3 ст. 26 Закону України “Про освіту” керівники навчальних закладів повинні забезпечувати безпечне освітнє середовище, вільне від насильства та булінгу. Зокрема вони повинні повідомляти поліцейським та працівникам служби у справах дітей про випадки цькування у школах.