Сьогодні, 26 липня, в Івано-Франківську у “Книгарні Є” презентували збірку “Культурна експансія” видавництва “Твоя підпільна гуманітарка”.
“Культурна експансія” – це антологія есеїв про колонізаторські впливи російської культури на українську, від минулого і до сьогодні. Збірка присвячена полеглому захиснику України Роману Ратушному, пише Правда ІФ
Книгу презентували автори збірки письменник Остап Українець та історик Володимир Половський. Загалом до збірки увійшло 14 есеїв. Серед авторів: Діана Клочко, Євген Лір, Катерина Липа, Ростислав Семків.
Ідейник книги Остап Українець задумав цю антологію, аби показати людям масштаби агресивного впливу Росії на кожен сектор української культури.
У цій збірці фахівці різних культурних напрямів пишуть про те, як росія невпинно та послідовно нищила українські книжки, архітектуру, музику, історію, міську забудову, кіно й телебачення.
Опис від видавництва:
Культурна експансія — це процес повільної і поступової окупації Росією українського культурного життя, витіснення з української культури питомих явищ і або їх апропріація, або заміна своїм. Кожен чув про заборони української, знає про русифікованість українського телебачення чи руйнування історичної архітектури в радянські часи. Проте значно менше людей уявляють собі масштаби цієї експансії та глибину російського впливу на кожну сферу культурного життя. Наша антологія подає багатовимірну картину агресивної поведінки Росії в українському культурному полі — від 18 століття і до сьогодні, від архітектури церков до реклами на телебаченні.