Фотовиставку “Народжені, щоб жити” презентували в Івано-Франківську, у фортечній галереї “Бастіон”. Її присвятили передчасно народженим діткам. Організатори збирають гроші на обладнання, яке рятуватиме життя немовлят, пише Суспільне Карпати.
На фотовиставці презентують серію світлин з відділення передчасно народжених дітей перинатального центру в Івано-Франківську. Організаторка виставки Іванна Олійник каже, що ідея створити такий захід виникла під час перегляду світлин з одного із пологових будинків Києва.
“Я дуже надихнулася цими фотографіями, тому що ніхто ніколи раніше такого не робив. Вони — дуже емоційні. Коли ви бачите те, як дітки народжуються, ці перші моменти, які є дуже-дуже емоційними, то вони впливають на нашу психіку. І я зрозуміла, що допомогти їм ми можемо так само на цій емоційній ноті”, — сказала Іванна Олійник.
Виставка “Народжені, щоб жити” має благодійну мету. З цього проєкту, говорить Іванна Олійник, розпочинається серія благодійних заходів. Під час них збиратимуть гроші на обладнання, яке забезпечить виходжування та повноцінний розвиток передчасно народжених діток.
Щороку у відділення інтенсивної терапії новонароджених обласного перинатального центру потрапляє приблизно 400 діток. 80 % з них — передчасно народжені, каже завідувачка відділення Ольга Садова.
“У нас є позитивна динаміка виходжування діток до кілограма. Останній рік в нас виходжуваність складає 40-50 % саме таких діток з критичною масою тіла до кілограма. Також збільшується виходжуваність дітей від кілограма до півтора та більше. Тому для того, щоб їх виходжувати, потрібно багато саме обладнання. Це є апаратура, яка вимірює частоту серцевих скорочень кожної дитинки, сатурацію“, — розповіла Ольга Садова.
Дитина Антоніни Підлипчак народилася на 32-му тижні вагітності з вагою тіла 1 кілограм 790 грамів. Через те, що немовля не могло самостійно дихати, його помістили в реанімацію.
“Поставили в кювез і ми були на підтримці апарата штучної вентиляції легень. Це допомогло дитині краще роздихати легені. І це була така перша наша домедична допомога в реанімаційному відділенні. Потім нас підтримували в кювезі, підтримували там температуру тіла дитинки“, — розповідає мама передчасно народженої дитини Антоніна Підлипчак.
В Івано-Франківській області кожна десята народжена дитина з’являється на світ передчасно, повідомила експертка з неонатології департаменту охорони здоров’я ОДА Людмила Тачинська. Дуже важливим, на думку експертки, є те, щоб ці діти народжувалися в спеціалізованих центрах. Таким в нашій області є обласний перинатальний центр.
“Якщо стається так, що дитина є передчасно народжена, а народжується вона в області чи в будь-якому районі, то працює в нас, в обласній дитячій лікарні, неонатальна бригада. Відповідно, робиться виклик і такі дітки вже госпіталізуються в обласну дитячу лікарню у відділення реанімації новонароджених, де їм надають таку саму допомогу”, — додала Людмила Тачинська.
Виставка “Народжені, щоб жити” у Бастіоні триватиме місяць.