Актуально зараз

-Реклама-spot_img

У Франківську відбулась науково-практична медична конференція

-Реклама-spot_img
spot_img

Минулої п’ятниці під егідою Міністерства охорони здоров’я України, в обласному центрі Прикарпаття відбулася науково-практична конференція «Актуальні питання алергології та пульмонології в практиці сімейного лікаря».

Тематика науково-методичних доповідей, якими поділилися лікарі-науковці Харківської медичної академії післядипломної освіти МОЗ України та ДУ «Інститут отоларингології ім. проф. О. Коломійченка НАМН України цікаві не тільки присутнім у залі лікарям сімейної медицини. Поглибити свої знання та отримати нові настанови до Івано-Франківська завітали й лікарі вузьких спеціальностей – алергологи, терапевти, імунологи, інфекціоністи, пульмонологи, фтизіатри.

Відкриваючи захід,завідувач кафедри фтизіатрії і пульмонології з курсом професійних хвороб Івано-Франківського національного медичного університету Микола Островський зазначив, що оскільки сьогодні в державі пропагується безперервність медичної освіти, то є і певна реформа та необхідність в отриманні належного рівня знань кожного практикуючого лікаря для подальшого підтвердження свого фахового рівня. Професор говорить і про актуальність цієї конференції для лікарів загальної практики сімейної медицини: «Пульмонологи та алергологи більшістю інформації, яка звучить на науковому форумі, володіють, але їх залишаються десятки на певних регіонах. Коли первинна ланка, яку складають тисячі сімейних лікарів, потребує щирої передачі знань у цих профільних питаннях – фтизіатрія, алергологія, пульмонологія. Також вузькому спеціалісту важко забезпечити належну якість надання допомоги такій кількості населення як обласі. І для того, щоб це охоплення пацієнтів було ширше, в цьому допоможе лікар загальної практики».

- Advertisement -

Серед тем наукових доповідей: актуальні питання фтизіатрії у практиці сімейних лікарів України, антибактеріальна терапія загострень хронічних захворювань респіраторної системи, небулайзерна терапія в лікуванні бронхіальної астми, патогенетичне лікування кашлю в практиці сімейного лікаря, больовий синдром в структурі коморбідності – ефективне вирішення проблеми (д. мед. н, професор, завідувач кафедри фтизіатрії, пульмонології та сімейної медицини ХМАПО Марина Кочуєва); блокада лейкотрієнової агресії – важливий шлях досягнення контролю астми, підходи до вибору антибактеріального препарату для лікування респіраторних інфекцій, сучасні напрямки в діагностиці та лікуванні алергічних захворювань верхніх дихальних шляхів, сучасний підхід в лікуванні риносинуситів (д. мед. н., професор, заслужений лікар України, заступник керівника Центру алергічних захворювань верхніх дихальних шляхів та вуха ДУ «Інститут отоларингології ім. проф. О. Коломійченка НАМН України Інна Гогунська); сучасні підходи до лікування бронхіальної астми; в пошуках ідеального антигістамінного препарату; ефективні стратегії лікування алергічного риніту, риносинуситів; революційний підхід для зменшення алергічного навантаження при алергічному риніті тощо.

Доцент кафедри загальної практики – сімейної медицини ХМАПО, кандидат медичних наук Геннадій Кочуєв присвятив свій виступ кашлю з погляду лікаря загальної практики. Він зазначив, що кашель – це найчастіша причина звернення за медичною допомогою на амбулаторному рівні та найрозповсюдженіший симптом бронхолегеневих захворювань.

У межах програми конференції були також проведені майстер-класи, розглянуті клінічні випадки, представлені практичні рекомендації з діагностики та лікування найпоширеніших алергічних захворювань.

На завершення наукового форуму учасники отримали сертифікати та бали, які будуть враховуватися при проходження атестації.

НОВИНИ НА ЦЮ ТЕМУ

Світлана Якимчук
Світлана Якимчук
Інформаційний оглядач інтернет-сайту Правда іф.юа. Випускник філологічного факультету Прикарпатського національного університету
-Реклама-
Квартири Івано-Франківськ
купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні