В Івано-Франківську відкрили простір для дітей “Світлиця святого Миколая”, який переїхав з Маріуполя.
“BGA-Cервіс” пропонує ремонт зарядних станцій та інверторів. Відновлюємо плати, балансує батареї, збираємо устаткування для домів та квартир.
У ньому проводитимуть безкоштовні заняття для дітей різного віку та вподобань, розповідає кореспондентка Суспільного з місця події, передає Правда.іф.
У Маріуполі центр працював до того, як був зруйнований російськими окупантами.
“Я виходила після блокади з лівого берега у Маріуполі. Це було 15 березня. На той момент тільки повипадало скло з вікон центру. А за кілька тижнів я отримала світлини спаленої, розбомбленої світлиці, те, що зробили росіяни. Це — місце світла, це — душа. Там діти не лише навчалися, а й отримували підтримку, вони формувалися як громадяни нашої країни”, — каже керівниця світлиці у Маріуполі Катерина Сухомлинова.
У Франківську освітній простір для дітей відновили ще в березні 2022 року. 19 грудня, за підтримки Фундації святого Миколая, його відкрили в оновленому приміщенні. Наразі світлицю відвідує понад сотня дітей. Усі вони – з різних міст України. Тут у різних гуртках дітей навчають акторської майстерності, вітражного розпису, кулінарії, стретчингу, першої домедичної допомоги.
“Мені тут дуже подобається. Особливо — заняття з музики. Ми вивчаємо цікаві пісні, розказуємо віршики. Також подобаються заняття з театром ляльок. Ми там вчимося, як справжні актори”,— ділиться вихованка центру Мілада.
Батькам дітей, які постраждали через війну, освітній простір теж до вподоби. Адже навчають і виховують їхніх хлопчиків й дівчаток досвідчені викладачі та психологи.
“Це — осередок добра, безпеки та тепла. Це — справжнє диво. Дитина почала більше сміятися, тут — хороша атмосфера. Викладачі роблять велику справу і ми їм за це вдячні”, — говорить переселенка з Київщини Аліна Фастовець.
“Займаємося в післяобідній час, тому що більшість дітей ходить до школи. Орієнтовно з 15:30 до 20:00 в нас все функціонує. У світлиці також є ще заняття, які сконцентровані на психологічній опіці. Є індивідуальні заняття з психологом, тобто кожен може знайти якусь свою нішу”, — каже адміністраторка проєкту Марта Бриндзей.