-РЕКЛАМА-

РЕКЛАМА

Актуально зараз

-Реклама-spot_img

У Франківську запровадили електронну програму «Контроль шкільного харчування»

-Реклама-spot_img
spot_img

З 1 листопада в Івано-Франківську запровадили електронну програму «Контроль шкільного харчування» у закладах загальної середньої освіти. Вона працює на базі технології блокчейн. Наразі доступ до неї мають тільки шкільні адміністратори та регіональний адміністратор Департаменту освіти та науки.

В Івано-Франківську, як в інших містах, є діти пільгових категорій, які харчуються у навчальних закладах за кошти місцевого бюджету.

«У нашому місті 25% пільгових категорій, яким місто компенсує плату за харчування. В грошовому еквіваленті це 25 – 27 мільйонів гривень. По аналогії інших міст, бачивши їхню практику, ми вирішили спробувати систему електронного підрахунку порцій. Для цього не набирали нових працівників, а пояснили існуючим, як працювати з програмою. Вони пройшли навчання. І вже на початку місяця після рішення виконавчого комітету ми запустили програму автоматизованого підрахунку порцій. Сподіваємось вдасться зекономити кошти, які надалі направимо на вдосконалення тих самих харчоблоків», – каже заступниця міського голови Вікторія Дротянко.

У департаменті освіти та науки Івано-Франківської міської ради кажуть, програмою дуже добре і зручно користуватись.

«Тут неможливо підтасувати результати чи внести зміни. Цей проект насамперед переслідує мету, щоб контроль харчування в громаді вівся прозоро і відкрито», – розповідає заступниця директора департаменту освіти та науки Наталія Микула.

- РЕКЛАМА-

За її словами, тепер можна швидко отримати інформацію про те, скільки дітей пільгових категорій прохарчувалось за день, скільки було видано сніданків чи обідів і скільки це коштуватиме бюджету.

«Ми можемо вирахувати видатки на один день, тиждень чи місяць і мати цілісну картину харчування. Проект також передбачає підготовку електронної звітності, адже школи кожен місяць передають акти виконаних робіт для оплати. Програма все сама підраховує, тож зараз це дуже зручно», – додає Наталія Микула.

І в цьому вже переконались у початковій школі №26. Тут навчається 381 дитина, з них 80 пільгових, які харчуються безкоштовно, за рахунок коштів міського бюджету.

«Раніше контроль за шкільним харчуванням вівся у паперовому варіанті. Ми щоранку збирали інформацію про відсутніх дітей, а вже потім формували списки дітей, які мають пільги на сніданки чи обіди. З появою програми стало легше, швидше і оперативніше мати загальну картину з харчуванням, адже ми зразу бачимо кількість пільгових діток, чи вони присутні у школі», – пояснює шкільний адміністратор початкової школи №26 Ольга Ярош.

Планується, що вже з січня наступного року батьки матимуть на сайті персональні кабінети. В них розміщуватиметься інформація за кожен день і батьки знатимуть чи їхня дитина снідала, чи обідала в школі. А також в планах зробити можливість перегляду шкільного меню для батьків учнів.

НОВИНИ НА ЦЮ ТЕМУ

Влада Гнатів
Влада Гнатів
Інформаційний оглядач інтернет-сайту Правда іф.юа. Випускник філологічного факультету Прикарпатського національного університету
-Реклама-

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

Азов

РЕКЛАМА

Квартири Івано-Франківськ

РЕКЛАМА

купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні