В Івано-Франківську зранку 26 жовтня 2024 року зафіксували найвищий рівень забруднення повітря в Україні. Він перевищив показник 22 жовтня, коли в місті за шкалою AQHI він становив 159.
Дані оприлюднили на сайті системи екологічного моніторингу SaveEcoBot.
Косметологія FineLine пропонує лазерну епіляцію на новому 3000w апараті. Спробуйте перший сеанс на ділянку пахв безкоштовно. Переконайтесь у ефективності!
Індекс якості атмосферного повітря розраховують за формулою NowCast (US EPA). Згідно з інформацією SaveEcoBot головний забрудник повітря — дрібнодисперсний пил фракції 2,5 мікрона.
Мапа забруднення повітря в Івано-Франківську на сайті SaveEcoBot станом на ранок 26 жовтня 2024 року. Скриншот/SaveEcoBot
Станом на 9:00 26 жовтня 2024 року індекс якості атмосферного повітря в Івано-Франківську становив 164. Найвищі показники фіксують на вулицях Любомира Гузара — 164, та Сестер Василіянок — 156. Згідно зі шкалою AQHI — це шкідливий рівень якості повітря.
Вулиці, на яких фіксують забруднення повітря в Івано-Франківську станом на ранок 26 жовтня 2024 року. Скриншот/SaveEcoBot
Також високі показники забруднення повітря станом на 9:00 зафіксували у Хмельницькому — 133, Тернополі — 127 та у Чернівцях — 123.
“Шкідливий рівень забруднення атмосферного повітря може спричинити дискомфорт при диханні у людей із захворюваннями легенів, таких як астма, а також у людей із серцевими захворюваннями, дітей і літніх людей”, — пишуть на сайті SaveEcoBot.
Як убезпечити себе від забрудненого атмосферного повітря:
- зробіть вологе прибирання;
- пийте більше води;
- зачиніть вікна;
- увімкніть очищувач повітря;
- відмовтеся від прогулянки, якщо маєте проблеми зі здоров’ям.
Що таке дрібнодисперсний пил
За інформацією SaveEcoBot, джерелами дрібнодисперсного пилу (РМ2,5) є підприємства з котлами та печами на вугіллі й мазуті, теплоелектростанції, легковики та вантажівки, підприємства з нафтоперероблення та виробництва цементу, а також пожежі, пил від доріг і будівництва, сільськогосподарські операції.
“Через те, що частинки дрібнодисперсного пилу настільки маленькі, вони здатні проникати не тільки у легені, а й у серцево-судинну систему, викликаючи легеневі та серцеві захворювання, різні види раку, нейродегенеративні захворювання та підвищують ризик передчасної смертності”, — йдеться на SaveEcoBot.