До нового року у Франківську запустять онлайн-ресурс з відгуками іноземців, які певний час жили в місті. Своїми враженнями вже поділилися 30 гостей з різних країн.
Вони пишуть про привітних людей, гарні парки, смачні гамбургери, низькі ціни й церкви на кожному кроці.
Автори ідеї запевняють, що це буде корисно і для інших іноземців, які захочуть приїхати, і для самих франківців – можна подивитись на себе збоку, пише Репортер.
Кожному студенту – по іноземцю
Минулого тижня на «Промприладі» у Франківську відбулося знайомство з переможцями зимової хвилі програми «Малі Ґранти Теплого Міста». Перемогли вісім проєктів, серед них і команда ГО «Центр дослідження комунікації». Вони отримали понад 14 тисяч гривень на проєкт «Івано-Франківськ очима іноземців». За ці гроші команда має зробити сайт з відгуками від гостей.
Ідея належить керівниці ГО «Центр дослідження комунікацій», доцентці Прикарпатського університету Наталії Гошилик. Вона вже багато років викладає курс «Міжкультурна комунікація» на факультеті іноземних мов. Каже, вони щоразу роблять із студентами цікаві дослідження, якось розповіла їм про таку ідею – сіли писати проєкт.
Роботу розпочали на початку жовтня. До проєкту залучені 28 студентів четвертого курсу. За словами викладачки, кожен із них веде одну людину, збирає враження про Франківськ. Спілкуються у соцмережах, переписуються електронною поштою.
Перш за все працюють з тими, хто за різними програмами приїздив до ПНУ. Також знаходять контакти через міжнародну студентську організацію AIESEC. Багато знайомих іноземців мають і самі студенти, бо волонтерили на «Святі ковалів», допомагали з перекладами.
Наразі зібрали близько 30 відгуків, ще багато в роботі. Усі опитувані – це гості з США, Канади, Нідерландів, Німеччини, Франції, Польщі, Англії. Хтось жив у місті два тижні, а хтось і майже рік.
Позитивне, але нудне
Іноземці пишуть свої враження, надсилають фото та відео, що їм найбільше сподобалось.
«Нам хочеться особистих історій, – розповідає Наталія Гошилик. – Домагаємося, аби це був якісний наратив, а не просто «я там був», «я там ходив» і все. Особливо гарно й багато пишуть американці».
За словами Наталії, іноземці багато звертають увагу на вулиці, архітектуру. Пишуть про привітних мешканців, вуличних музикантів, парки, доріжки й церкви. Вважають франківців дуже набожними.
«От, педагог із Канади написав, що йому сподобалося спілкуватися з людьми у крамничках. Пише, що всі доброзичливі та щирі, – показує відгуки Наталія. – Одна американка просто надала перелік ресторанів, які їй сподобались. Похвалила обліпиховий чай. Ще згадує про площу Ринок, катедру. «Культура, яку несе Франківськ – вона чудова та незвична», – це дослівно».
Деякі гості детально описують, скільки коштують готелі, ресторани, бо багатьох вражають ціни – все дуже дешево.
«Подобається погода, бо не така, як у Лондоні. Той тиждень, без перебільшення, був одним із найкращих у моєму житті. Мені сподобалися кожен сендвіч і бургер, які я з’їв у Франківську», – зачитує Наталія Гошилик відгук від учасника «Свята ковалів» із Британії.
Багато відзначають наш драмтеатр. От, один голландець пише, що там дуже професійні музиканти. Інший гість просто в захваті від вистави «Солодка Даруся» та різдвяних свят.
Також хвалять міське озеро, мовляв, це одна з найкращих частин міста, де можна «споглядати життя, слухати музику, відпочивати на сонці й гуляти».
«Критичних відгуків я не бачила, – каже Гошилик. – Може, тому, що всі наші гості дуже делікатні. Їм подобається, що все доступно й недалеко. Один американець, волонтер Корпусу миру назвав наше місто Віднем в мініатюрі».
«Це місце, де можна було відпочити, на відміну від таких міст, як Львів і Київ, – читає черговий відгук Наталія. – А тут ньюйорківець написав, що місто надто спокійне. «Воно позитивне, та інколи, може, трохи нудне, але пам’ятайте, що я з Нью-Йорка».
З негативу, каже авторка проєкту, відмічає хіба дуже багато автівок і безпритульних собак.
Користь для всіх
Сайт планують запустити до нового року. Запевняють, що він буде корисний, перш за все для франківців. Там можна буде почитати відгуки і англійською, і українською. Франківці зможуть подивитися збоку на себе, на місто, щось удосконалити. Але поки що з тих відгуків виглядає, що ми живемо в ідеальному місті…
Крім того, робота над проєктом вже є доброю наукою для студентів.
«Іноземцям цікава увага, а студентам це корисно, бо вони можуть покращити свої комунікаційні навички, – говорить Наталія Гошилик. – Це суть курсу, який я їм викладала, а тепер вони це запроваджують на практиці».
Проєкт планують продовжувати, підтягувати нових студентів і нових іноземців. Крім того, є ідея використовувати новий сайт на уроках англійської мови у школах. Так дітям буде цікавіше вивчати нові слова, якими іноземці описують місто, де вони живуть.
Авторка: Світлана Лелик
Красиві і доступні дівчата , дешевий секс і алкоголь .Бруд на вулицях загазоване повітря через вихлопні гази старих автомобілів , похмурі обличчя громадян і обрєченность в безісходності , хамовитість водій маршруток і деякіх продавців магазинів , розбиті дороги , нікчемний кричущий патріотизм і безперспективність економічного розвитку ,розвалена інфраструктура потужних підприємств міста і області , чрєзмєрна ліцемєрна набожність, “убита” злітно-посадочна смуга в аеропорту який має вигляд жалюгідного совєтского зразка,
безпорадність поліціянтів і корумпованість лікарів в мед закладах
«іноземець» ти добре вивчив українську мову.Це радує.