У Франківську з'явився патріотичний мурал із зображенням Григорія Сковороди
Диван на коліщатках в темній вітальні

У Франківську з’явився патріотичний мурал із зображенням Григорія Сковороди

Автор: Світлана Якимчук
15/02/2023 15:30
-Реклама
-Реклама
Будівництво шостого етапу в житловому районі.
-Реклама
-Реклама
Готелі Reikartz і контакти, Україна
-Реклама
Азов

На одному з будинків у середмісті Івано-Франківська з’явився мурал, на якому зображені основні ідеї “філософії серця” Григорія Сковороди.

Про це кореспондентці Суспільного розповів автор, художник Роман Бончук, передає Правда.іф.

Реклама: Місцеві пропозиції
Ремонт зарядних станцій BGA, якість і надійність.
Ремонт інверторів, Ecoflow, зарядних станцій.”

“BGA-Cервіс” пропонує ремонт зарядних станцій та інверторів. Відновлюємо плати, балансує батареї, збираємо устаткування для домів та квартир.

За його словами, ідея створити такий мурал виникла під час круглого столу з представниками філософського клубу “Новий Акрополь”. Він був присвячений до 300-річчя від дня народження Григорія Сковороди.

Роман Бончук зобразив філософа, який ступає розгорнутою книгою. Поруч художник написав: “Духовна зброя сильніша за тілесну”.

Автор каже:

“Ця цитата актуальна сьогодні. Для кожного вона буде нести конкретний меседж. І кожен буде вибудовувати свою систему цінностей і розуміння цієї фрази”.

Роман Бончук розповідає: поставив перед собою завдання зобразити Сковороду, який іде поміж двох світів — земним і космічним, а також скеровує глядача до основних тем, які можна зустріти у творчості Григорія Сковороди: птахи як символ свободи, сонце як основне життєдайне джерело і дорога, яка іде через книгу — вибудовування життєвого шляху через пізнання.

“Земний — який його “ловив і не зміг зловити” і космічний — він ніс мудрість. Якщо приглядатися, то можна побачити на дереві пташок, які літають й утворюють форму серця”, — пояснює Роман Бончук.

На його думку, якщо проаналізувати філософію Сковороди, то простежується основна ідея: людина мала б жити за покликом серця і за емпіричними знаннями, які надає серце через призму душі. Це — те, чого прагнув філософ.

“Але сюжетів набагато більше. Наприклад, пташки й метелики, які переносять нектар з квітів до сонця. Це — така трансверсія — перенесення знання з книжок в реальне життя”, — каже автор муралу.

Згодом зображення доповнять QR-кодом. Люди, яких зацікавить саме концепція муралу, зможуть зчитати його й отримати роз’яснення, додає Роман Бончук.