Станом на 9 квітня у Галицькій центральній районній лікарні перебувають 19 людей зі східних областей України, яких напередодні евакуювали волонтери.
Це — переважно пацієнти із ДЦП, мієломною хворобою, епілепсією, порушеннями опорно-рухового апарата, які не могли самостійно покинути домівки чи медзаклади, пише Суспільне.
Про те, як у Галицькій лікарні піклуються про цих людей, допомагають зареєструватися та зв’язатися з родичами або волонтерами, кореспондентові Суспільного розповів генеральний директор медзакладу Володимир Крупа.
З його слів, 8 квітня у лікарню прийняли 20 людей із Луганщини та Харківщини, зокрема Сєвєродонецька, Ізюма, Краматорська. Середній вік пацієнтів — від 27 до 51 року, а найстаршій жінці — 95 років.
“Здебільшого ці люди не потрапили під обстріли — вони перебували хто вдома, хто в лікарні через те, що позбавлені можливості ходити, бачити, покинути оселі. Однак серед пацієнтів є жінка, здається 1937 року народження, з осколковим пораненням гомілки. Двоє людей зараз перебувають у важкому стані в реанімації, є — у середньому стані. Одна людина померла”, — розповідає Володимир Крупа.
Лікар каже, що людей супроводжували лише троє.
“Є люди без документів, є жінка, яка не чує і не говорить. На щастя, потроху знаходяться їхні родичі: сьогодні син одного з пацієнтів додзвонився — того чоловіка, що помер. Але він не має змоги виїхати зі Сходу, тому похованням, напевно, займеться місцева влада. Також телефонував син ще однієї жінки, телефонують волонтери”, — говорить лікар.
За його словами, спочатку медики зареєстрували людей і передали їхні дані у відповідний департамент.
“Деякі люди не можуть вимовити прізвища через вади мови. До 11 квітня будемо уточнювати ці питання, а потім потрібно зареєструвати пацієнтів у ЦНАПі, але треба, щоб вони самі дали згоду. Це — проблемно”, — каже Володимир Крупа.
Гендиректор Галицької лікарні говорить, що пацієнти у медзакладі забезпечені всім необхідним.
“Допомагаємо людям коштом лікарні з медикаментами та харчуванням. Крім того, допомагають волонтери та місцева влада — продуктами, засобами гігієни, одягом. Також волонтери зараз намагаються налаштувати зв’язок із родичами”, — розповів Володимир Крупа.