У горах на Франківщині знайшли місце падіння збитого німецького літака. ФОТО
Диван на коліщатках в темній вітальні

У горах на Франківщині знайшли місце падіння збитого німецького літака. ФОТО

Автор: Олег Мамчур
16/07/2024 18:57
-Реклама
Оренда і продаж комерційної нерухомості від 30 м²
-Реклама
-Реклама
-Реклама
-Реклама
ЖК Silver, старт продажу, вигідна ціна, сучасне планування.

Учасники ГО “Пошук літаків ДСВ в Україні” дослідили місце падіння німецького літака Ме-110, який збили у 1943 році червоні партизани Ковпака.

Про це йдеться у повідомленні керівника громадської організації Андрія Кір’янова.

Реклама: Місцеві пропозиції
Ціни на лазерну епіляцію у Києві
Лазерна епіляція пахв: Безкоштовно

Косметологія FineLine пропонує лазерну епіляцію на новому 3000w апараті. Спробуйте перший сеанс на ділянку пахв безкоштовно. Переконайтесь у ефективності!

За словами чоловіка, цей літак був підбитий над Солотвином, а впав неподалік села Манява під гірським хребтом.

“У мемуарах Ковпака є згадка за два збитих німецьких літака під час карпатського рейду. Інформація в художній літературі не підтверджена архівними документами завжди викликає сумніви, тому це місце шукали давно. Якраз нещодавно наш колега Михайло повідомив що знає місце де впав один з літаків збитий ковпаківцями. На місці падіння він знаходив уламки та шильдік де було зазначено конкретну модель Bf-110C. Отже, можливо якраз це і є один з тих літаків. Тому вирушили на місце, щоб детально дослідити його. Невелика команда, також нові учасники пошуку приєдналися. Місце падіння неподалік с.Манява, Франківська обл. Під самим хребтом, висота 650 м. Сам літак був підбитий в районі села Солотвин (Франківщина)”, – зазначає дослідник.

У дописі чоловік зазначає, що у мемуарах Ковпака йдеться про те, що літак було збито з протитанкових рушниць та кулеметів. За описом бою місце падіння відповідає знайденому. У самій Маняві місцеві вважають що літак збила Марія Евенко, партизанка зі з’єднання Ковпака, яка загинула 19.07.1943 року. Якраз в той день, коли збили літак.

“Подивились по архівах – є дані про її загибель та поховання, також дані про поранення та нагороди. За літак нічого ніде не згадувалось. Сам Ковпак також нічого за неї не писав”, – додав Кір’янов.

Він додав, що на місці знахідки не знайшлося великих уламків літака. Ймовірно, крупні уламки вивезли місцеві. Також на місці падіння вже проводились пошуки.

“Уламків наразі знайдено небагато : гільзи маузера 7.82 та мг фф, частина приборки, уламки скла кабіни та бронескло, шильдік блоку пуску димів, ймовірно частини моторного відсіку, вч ізолятор, сота радіатора та інше. По деяких Fl номерах встановили звідки є ці прилади, частина з них використовувалась тільки на моделях літаків Ме110 та Рама. Також знайшли запальничку, сходу на часи ПСВ, але могла бути й пілотів. До речі після чистки і заправки бензином – запальничка знов запрацювала. На жаль якогось номера літака не було знайдено”, – додає чоловік.

Однак, за знайденими деталями літак відповідає моделі Ме-110. Тож дослідник припускає, що вони фактично підтвердили версію збиття літака партизанами.

Кір’янов додав, що всі деталі знайдені на місці падіння будуть передані в державний музей ім.Антонова в Києві.

Messerschmitt Bf 110 (також помилково Me 110) — німецький двомоторний важкий винищувач, нічний винищувач, винищувач-бомбардувальник, що знаходився на озброєнні Люфтваффе за часів Другої світової війни, який спроектували Вільгельм Мессершмітт та Роберт Луссер.