Із благословення Преосвященного Владики і Митрополита Володимира Війтишина, в часі великого посту, у храмах Івано-Франківської області тривала акція – канонічна Хресна дорога про Страсті Христові, обрамлена притчами і музикою, інформує Правда.іф.
Учасниками дійства стали: проєкт «Етноформація», автори ідеї та організаторки – заслужена артистка України Галина Баранкевич та співачка Ксенія Пранничук, співачка Оксана Романюк, музиканти Ірина Борух (скрипка) та Костянтин Борух (цимбали).
«Хресна дорога… притчі і роздуми» – духовно-мистецький проєкт, який покликаний для глибшої молитви та роздумів, котрий дав можливість приділити увагу собі, своїй душі і внутрішнім проблемам, знайти шляхи їх вирішення.
«Ця ідея виникла у нас ще минулого року, але в силу різних обставин повністю ми її реалізували саме тепер. Духовні притчі, старовинна псальма про Страсті Христові, котрі записані в Запорізькій області і віртуозне музичне обрамлення, дали змогу створити з духовної Хресної дороги – мистецький продукт, таким чином залучивши до роздумів, святості, молитви ще більше людей, які раніше мало приділяли цьому свій час і увагу», – розповідає Галина Баранкевич.
Учасники проєкту уже отримали запрошення на провадження цієї Хресної дороги у різних храмах на наступний, 2025 рік.
«Ми відпровадили 10 Хресних доріг у храмах Івано-Франківська і області, і одинадцяту в Університеті Короля Данила, разом зі студентами кафедри «Сценічне мистецтво». Також цей проєкт несе ще й благочинну місію. Ми зібрали кошти на створення великодніх наборів для бідних, бездомних, малозабезпечених», – каже Ксенія Пранничук.
Власне, Ксенія з 2019 року є головою благодійної організації «ДІМ», кожного четверга на площі Шептицького (біля Художнього музею), вона роздає їжу потребуючим людям. Тому й виникла ідея зібрання коштів для великодніх наборів, щоб світле свято Воскресіння Христа прийшло у серце кожної людини.
2 травня на площі Шептицького біля художнього музею артисти та волонтери БО «ДІМ» роздавали великодні набори, до яких увійшли: паски, ковбаси, яйця, цукерки. Також було закуплено пластиковий посуд у комплекті та відбулася традиційна роздача вечері: хліба, супу з лосося; канапок, гарніру і поливки, печива.
Освячені Великодні пакунки отримали всі потребуючі: малозабезпечені, безхатченки, убогі, люди похилого віку.
Учасники проєкту дякують усім благодійникам, а особливо священникам і парафіянам, котрі їх приймали, спільно молилися і підтримали в реалізації ідеї.