У хворих з Прикарпаття виявили небезпечні мутації "британського" штаму коронавірусу
On October 22, 2020, the nurse takes a sample for covid-19 at the sampling point in Revolucni Street in Prague. The daily increase in new cases of coronavirus in the Czech Republic accelerated greatly. On Wednesday 21.10. There were 14,968 more in 2020. There are now about 124,000 infected in the country. (CTK Photo/Vojtech Vlk)
Диван на коліщатках в темній вітальні

У хворих з Прикарпаття виявили небезпечні мутації “британського” штаму коронавірусу

Автор: Влада Гнатів
23/03/2021 14:50
-Реклама
Оренда і продаж комерційної нерухомості від 30 м²
-Реклама
-Реклама
Новий житловий центр у місті City by Blago
-Реклама
-Реклама
купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні

Провівши секвенування 17 зразків, відібраних у хворих з Івано-Франківська, та двох – з Києва, науковці ІМБГ виявили в усіх зразках нові мутації «британського» штаму коронавірусу.

Реклама: Місцеві пропозиції
Ремонт зарядних станцій BGA, якість і надійність.
Ремонт інверторів, Ecoflow, зарядних станцій.”

“BGA-Cервіс” пропонує ремонт зарядних станцій та інверторів. Відновлюємо плати, балансує батареї, збираємо устаткування для домів та квартир.

Модифікований «британець» відрізняється від попередника, вперше виявленого у Великій Британії восени 2020, критичними змінами у ділянках вірусу, що відповідають за швидкість розмноження вірусу у клітині та реактивність імунної системи людини, повідомляє Інститут молекулярної біології і генетики.

“За даними, оприлюдненими днями керівництвом МОЗ, досі на території України фіксували поодинокі випадки попереднього «британського» штаму. Вочевидь саме комбінація модифікованих штамів «британця» спричинила нинішню хвилю епідемії і є поясненням все частішого виявлення випадків повторного інфікування людей”, – йдеться у повідомленні.

Крім того, лікарі фіксують важче протікання коронавірусної хвороби у людей.

«Можна говорити про дуже небезпечну тенденцію заміни попередніх штамів коронавірусу, які циркулювали в Україні восени-взимку і якими українці вже перехворіли, на нові, мутовані штами «британця», – підкреслює директор ІМБГ, академік Михайло Тукало.

Отримані науковцями інституту дані вже зареєстровані в міжнародній базі GISAID.

Минулого тижня про результати дослідження ІМБГ було поінформовано Раду національної безпеки та оборони України, а також делегацію ВООЗ, яка відвідала наш інститут.

Представники ВООЗ погодилися з висновками науковців ІМБГ щодо нової хвилі захворюваності, яка спричинена новим для України штамом коронавірусу та характеризується більш важкими клінічними проявами.

Фахівці ВООЗ підкреслили необхідність регулярного моніторингу змін SARS-CoV-2 для виявлення нових ковід-мутантів, які «заходять» у країну, що дозволить, за умови швидкого протиепідемічного реагування, локалізувати спалахи захворювання та зупинити подальші хвилі пандемії.