На сьогодні в Україні спостерігається чималий брак фахівців у різних галузях, зокрема і в медицині.
Зважаючи на такий попит кваліфікованих спеціалістів, в Івано-Франківському національному медичному університеті відкрили нові освітні програми. Приурочили презентацію до Дня медсестринства, який відбувся напередодні, повідомляє Правда.іф.
“BGA-Cервіс” пропонує ремонт зарядних станцій та інверторів. Відновлюємо плати, балансує батареї, збираємо устаткування для домів та квартир.
Це три освітньо-професійні програми зі спеціальності Медсестринство:
- Сестринська справа
- Косметологія
- Екстрена медицина/Парамедик.
Вступати на них мають можливість випускники ліцеїв та коледжів, склавши НМТ з чотирьох конкурсних предметів і отримавши мінімальну кількість балів (понад 100). Можна використовувати НМТ за 2022, 2023 роки та ЗНО 2021 року. Наразі набір на нові освітні програми проводиться тільки на платній основі. Вартуватиме рік навчання кожної спеціальності понад 25 тисяч гривень.
“Програму Екстрена медицина ліцензували ще рік тому, цьогоріч вже відбувся перший набір, але в рамках її новизни і потрібності хотіли б акцентувати ще раз увагу”, – стверджує в.о. проректора з науково-педагогічної роботи Олександр Бульбук.
В ІФНМУ значна увага приділена реформуванню медсестринської освіти. Вона передбачає підготовку медичної сестри на рівні європейських стандартів із отримання ступеню вищої освіти – бакалавра.
За словами в.о. директора фахового медичного коледжу Віталій Гловʼяк, медсестра-бакалавр може виконувати функції фахівця, виконавця і управлінця.
Косметологія наразі надзвичайно популярна галузь. Її курс навчання у виші займає майже 4 роки.
“Це диплом, який дозволяє працювати ям медсестра/медбрат у будь-якому закладі комунальної, державної чи комерційної власності на законних підставах з повним багажем знань і вмінь”, – розповідає завідувач кафедри дерматології та венерології Олександр Олександрук.
Щодо освітньої програми Екстрена медицина/Парамедик, тут готують висококваліфікованих фахівців, які володіють актуальними знаннями та практичними навичками у сфері медицини невідкладних станів.
“Тривалість навчання наших парамедиків – три роки. Парамедик – це універсальний спеціаліст з ургентної травматології, кардіології, гінекології, педіатрії тощо”, – каже викладачка кафедри терапії, сімейної та екстреної медицини Наталія Матковська