Вісім проєктів соціальної дії отримали гранти на суму від 10 до 20 тисяч від платформи “Тепле місто” в Івано-Франківську.
“BGA-Cервіс” пропонує ремонт зарядних станцій та інверторів. Відновлюємо плати, балансує батареї, збираємо устаткування для домів та квартир.
Про це Суспільному Карпати розповіла координаторка програми “Малі гранти Теплого міста” Христина Магас.
За її словами, на зимову хвилю грантів платформа отримала 16 заявок і обрала вісім переможців.
“Це проєкти “Арґумент кіно – відкриті лекції про кінематограф”, “Івано-Франківськ очима іноземців”, проєкт “(Не) вигадане місто”, під час реалізації якого створять низку публікацій про сприйняття Івано-Франківська різними соціальними групами, про міф міста минулого та міста сьогодення.
Проєкт “Будь помітним – збережи життя: продовження” – це проєкт, який уже вигравав наш грант, він продовжується, це буде просвітницька робота з метою профілактики дорожнього травматизму та дорожньо-транспортних пригод за участю пішоходів”, – каже Христина Магас.
Також фінансування отримали проєкти із сучасного мистецтва “Створення вебсайту для галереї сучасного мистецтва “Детектор”, “Виставка “Коло” та “Ревізія: ретроперспектива 1993-2020”.
Ще один переможець – це проєкт “Облаштування підвал-холу ОСББ “Набережна 32”. Його команда в підвальному приміщенні багатоквартирного будинку хоче облаштувати хол для зустрічей співвласників будинку, сусідніх будинків, ініціативних груп зі створення ОСББ, голів правлінь ОСББ для обміну досвідом впровадження енергоефективних заходів.
Грант отримала на впровадження проєкту “Івано-Франківськ очима іноземців” команда ГО “Центр дослідження комунікацій”.
За словами директорки цього центру Наталії Гошилик, планують запустити двомовний вебсайт з англійською та українською версіями, на якому публікуватимуть відгуки іноземних гостей міста про Івано-Франківськ.
“Ми переконані, що це збільшить туристичну привабливість Івано-Франківська. Адже це покаже, що Івано-Франківськ є певним центром міжкультурного діалогу, що іноземці тут почуваються безпечно, мають тут що робити і мають з ким спілкуватися. Йдеться і про міський простір, і про людей, які його наповнюють. За спеціальними пошуковими словами потенційні гості міста – як іноземці, так і українці – зможуть знайти ці відгуки. І коли постане вибір, їхати до Івано-Франківська чи ні, відгуки, зібрані нами, допоможуть зробити правильний вибір і відвідати наше місто”, – розповіла Наталія Гошилик.
Наразі команда проєкту має 30 відгуків іноземців. Однак планують збирати і оновлювати їх постійно.
Загалом, програма “Малі гранти Теплого міста” діє в Івано-Франківську вже п’ять років. За словами Христини Магас, за цей час гранти отримали 64 проєкти на суму понад 500 тисяч гривень.