Дітей, які не матимуть обов’язкових щеплень, не будуть допускати до навчання у садках та школах. У зв’язку з цим, у франківській дитячій поліклініці черги до кабінету щеплень.
Лікар кабінету профілактичних щеплень Івано-Франківської міської дитячої поліклініки Христина Судак розповіла кореспондентці Бліц-Інфо, що зараз франківці масово поспішають робити щеплення. Однак, чи зв’язано це з нововведенням, сказати не може.
“В Івано-Франківську значно збільшилась кількість вакцинованих дітей. Певно, у зв’язку з тим, що їх не пустять до шкіл та садків без вакцинацій, або ж тому, що збільшилось захворювання на кір. Також в Україні є зафіксовані випадки дифтерії та правця”,- припускає лікар.
Як відомо, перед школою дитина повинна пройти профілактичний огляд у педіатра чи сімейного лікаря, а також оновити Карту профілактичних щеплень, якщо дитина отримала нові щеплення. Це вакцини від 10 інфекційних хвороб: гепатиту B, туберкульозу, кору, паротиту, краснухи, дифтерії, правця, кашлюку, поліомієліту і ХІБ-інфекції.
За словами Судак, у міській дитячій поліклініці за один день приймають приблизно 150-180 дітей. У червні вакцинували 5300 дітей, у липні – 4800. Цього місяця підсумків ще не підбили, проте в середньому зробили щеплення 5000 маленьких франківців.
Варто зауважити, батьки, що стояли у черзі на щеплення, одноголосно підтримували нову ініціативу МОЗ.
“Цього року донька буде йти в садок, але ми постійно робимо щеплення. Залишилось ще одне. Я позитивно ставлюсь до вакцин, вони потрібні, так ми захищаємо своїх кровинок”,- впевнена франківка Ірина.
“Нас (батьків- ред.) вакцинували і всі живі. Не бачу в цьому нічого поганого. До школи чи садочку всі мають йти здоровими. Це перш, за все, безпека дітей”, – наголошує мати восьмирічного хлопчика Ольга.
“Ми завжди робили і будемо робити щеплення. Однак, вважаю, що це особиста справа кожного. Але не пускати дітей без щеплень до школи – неправильно. Кожна дитина має право навчатись”, – впевнена франківчанкака Тетяна.
За словами директору Департаменту освіти та науки Ігоря Максимчука, чіткого механізму недопуску нещеплених дітей до навчальних закладів – немає. Про це він розповів журналістам ОТБ “Галичина”.
“Сьогодні офіційних документів у Департаменті немає. Тобто ми приймаємо дітей, як і минулого року. Як на мене, більший “м’яч” не на полі освітян, а на полі медиків, бо вони відповідають за щеплення дитини”,- наголошує Максимчук.
Все, що наразі є обов’язковим – медогляд.
Тим часом, МОЗ України закликає усіх вакцинуватися. Посилаючись на те, що щеплення – єдиний надійний захист від кору. Також нагадують, що невакциновані діти не зможуть відвідувати дитячі садки та школи з іншими учнями, за винятком тих дітей, які мають медичні протипоказання до вакцинації. Законність цієї вимоги підтвердив Верховний Суд у відповідній Постанові.
Міністерство охорони здоров’я України разом з Центром громадського здоров’я закликають регіони провести спецоперації з подолання спалаху кору. Вже почалася підготовка з координації таких заходів, проведені наради з представниками усіх областей. Вони отримали всі необхідні інструкції з планування та організації спецоперацій.
Невакцинована дитина не може бути загрозою вакцинованій дитині.У мене дитина невакцинована,але здорова, заняття в школі не пропускає,а вакциновані однокласники часто хворіють.Якщо батьки дадуть дозвіл на вакцинацію, але дитина не харчується правильно,не отримує певну кількість вітамінів,то що з тієї вакцинації.Може в нашій країні потрібно дати можливість батькам нормально заробляти,щоб вони мали змогу харчувати своїх дітей,возити на відпочинок,Тоді діти наші, майбутнє нашої країни будуть здоровими.
Правильно, дитина має іти в школу, в садок здоровою. Не має значення,чи вона вакцинована чи невакцинована. Захистити дітей від різних хворіб ,це зміцнювати імунітет (харчування, відпочинок….)А ще дуже цікаво звідки знають наперед спалах кору,і т.д.,якщо б штучно не створювали віруси,діти наші і ми були б здорові,Вакцинація -МАЄ Бути добровільною,а не примусовою.Тому ,що в разі негативних наслідків ніхто відповідальності не несе,а немає відповідальності,а тому і немає обов’язку.