У Івано-Франківську друкують каталог ікон для незрячих людей
Диван на коліщатках в темній вітальні

У Івано-Франківську друкують каталог ікон для незрячих людей

Автор: Світлана Якимчук
09/09/2024 20:38
-Реклама
Оренда і продаж комерційної нерухомості від 30 м²
-Реклама
Будівництво шостого етапу в житловому районі.
-Реклама
Готелі Reikartz і контакти, Україна
-Реклама
ЖК Silver, старт продажу, вигідна ціна, сучасне планування.
-Реклама
купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні

У Франківську ініціатива “Врятуймо скарби разом” створює каталог ікон для людей з порушенням зору. Тестують переведення текстів і зображень незрячі.

Про це пише Правда.іф з посиланням на КУРС.

Реклама: Місцеві пропозиції
Ремонт зарядних станцій BGA, якість і надійність.
Ремонт інверторів, Ecoflow, зарядних станцій.”

“BGA-Cервіс” пропонує ремонт зарядних станцій та інверторів. Відновлюємо плати, балансує батареї, збираємо устаткування для домів та квартир.

Які образи на доторк: у Франківську друкують каталог ікон для незрячих 1

Тактильний арткаталог має назву «Побачити скарби разом!», поділилися на сторінці ініціативи. Та розповіли, як просувається робота над каталогом:

“Дивись торкаючись! Разом з колегами з Івано-Франківської обласної організації УТОС спостерігаємо за процесом друку Тактильного арткаталога «Побачити скарби разом!».

Пан Анатолій Кучміль — голова Івано-Франківської обласної організації УТОС — у нашому проєкті виступив консультантом з тифлографіки, також він є редактором адаптації шрифтом Брайля. Пан Ярослав Гурик — член Івано-Франківської обласної організації УТОС — проводив тестування шрифту Брайля нашого тифлографічного каталога”.

Які образи на доторк: у Франківську друкують каталог ікон для незрячих 2

Проєкт створюється для людей з порушеннями зору та за участі людей з порушеннями зору. На етапі друку наші колеги ще раз перевірили адаптовані до тактильного сприйняття ілюстрації.

Це перший в Україні проєкт з тактильної каталогізації, а отже буде зосереджений не в одній музейній колекції, а поширений серед спеціалізованих навчальних/реабілітаційних закладів чи бібліотек. Цифрові матриці будуть зберігатись у фондосховищі спеціалізованої Тифлотеки Центру досліджень стратегій універсального дизайну Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника та за потреби будуть додатково надаватись реціпієнтам цієї практики.

Які образи на доторк: у Франківську друкують каталог ікон для незрячих 3