Через декілька днів відзначатимуть Всесвітній день туберкульозу. У Івано-Франківському Центрі планування сім’ї відбулася прес-конференція, присвячена темі «Актуальність обстеження сімей вагітної з туберкульозом», інформує Правда.іф.
«Існує велика проблема нерозуміння населення, чому вагітна жінка має обстежуватися на туберкульоз. Населення не обізнане, люди не проходять раз в рік флюорографію. Часто туберкульоз виявляється в дуже запущених стадіях. Тому ми кажемо майбутнім батькам зробити флюорографію, рентген чи провести манту малим дітям, аби перевірити чи є в оточенні вагітної жінки люди із збудником туберкульозу. Адже від цього залежить, наприклад, чи може мама годувати дітей грудьми», – каже завідуюча Центром планування сім’ї обласного перинатального центру Оксана Мазурок.
За її словами, по Івано-Франківській області за 2017 рік було проведено 15 випадків профілактичного лікування від туберкульозу малюків. Хвороба була виявлена в оточенні вагітних жінок.
«Цього року у нас на обліку нема жодної жінки, хворої на туберкульоз, а минулого року було двоє жінок з перенесеним туберкульозом, які народили здорових дітей. Ці жінки повернулися із заробітків, де працювали в умовах підвищеної запиленості.
Туберкульоз – це те захворювання, з яким можна боротися, можна виношувати дитину, можна народжувати. Але жінки, які перенесли туберкульоз, є здоровими і планують вагітність, мають говорити про те, що вони хворіли, з лікарем.
Жінки репродуктивного віку, які перебувають в контакті з туберкульозними хворими, мають запитати, як їм підготуватися до вагітності.
А в багатьох людей останнім часом основний порадник – Інтернет, хворі шукають там порад, а не йдуть до медичних працівників», – наголошує лікар Центру планування сім’ї Діана Костишин.
Лікарі запевняють: сучасні методи діагностики і лікування такі, що хвора жінка може народити цілком здорову дитину, все залежить від важкості хвороби, але медики радять планувати вагітність через два роки після отримання лікування, аби організм встиг відновитися.