16 C
Ivano-Frankivsk
Субота, 28 Березня, 2020
[adrotate group="4"]
Головна Здоров'я У Івано-Франківську говорили про стан надання паліативної допомоги
[adrotate banner="22"]

У Івано-Франківську говорили про стан надання паліативної допомоги

[adrotate banner="10"]

Сьогодні у Івано-Франківську відбувся «круглий стіл» за участю уповноваженого Верховної Ради України з прав людини на тему «Паліативна допомога на Прикарпатті: стан, проблеми, шляхи та перспективи розвитку», пише Правда.іф.

За словами регіонального представника уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Людмили Непийводи, паліативна допомога – є пріоритетом державної політики, в провідних країнах світу створено потужну мережу закладів, які надають паліативну допомогу.

В Україні розвиток паліативної допомоги відбувається дуже повільно через невідповідність світовим стандартам. Також має бути змінене ставлення до хворих, при якому центром має бути людина, а не хвороба.

Експерт департаменту управління охорони здоров’я з паліативної допомоги Людмила Андріїшин каже, що за 2018 рік на Прикарпатті 17748 людей померло від хвороб. У Івано-Франківську – 2312 пацієнтів. Онкологічна смертність – 2208, смертність від серцево-судинних захворювань – 12392 пацієнтів. На обліку перебуває 774 дітей з органічним ураженням НС, з важкою неврологічною патологією – 216.

Людмила Андріїшин пояснює, що в області немає аптек, які можуть видавати людям підконтрольні препарати. Пацієнти не знають, куди їхати за ліками від сильного болю.

«Чому так складно в місті Івано-Франківську отримати рецепт. Лікар виписує рецепт, потім треба йти до начальства за підписом і на все це іноді минає до двох днів. Насправді людина має просто прийти, взяти рецепт і піти в аптеку, щоб отримати ліки. Виїзні служби з надання паліативної допомоги не створені в жодному районі Прикарпаття, хоча відповідне розпорядження було ще при покійному Вишиванюку», – каже пані Людмила.

[adrotate group="10"]
- Advertisment -[adrotate banner="32"]
- Advertisment -[adrotate group="8"]
- Advertisment -[adrotate group="1"]

ВАЖЛИВЕ!