Нещодавно в Івано-Франківську стартувала унікальна молодіжна програма “Воркшоп ідей”.
Вона стала можливою завдяки програмі «Єднання заради дії», яка реалізується Радою міжнародних наукових досліджень та обмінів (IREX в Україні) та фінансується Державним департаментом США. Її мета – навчити підлітків, як місцевих, так і внутрішньо переміщених віком 14-17 років розробляти та реалізувати важливі проєкти у громадах, пише Правда ІФ
Також в межах цієї програми вони навчатимуться опановувати навички емпатії, аналізу, структуризації, роботи в команді та представленню створених проєктів. По завершенню програми команди пітчитимуть свої проєкти та матимуть можливість отримати фінансування на їх реалізацію.
Програмна офіцерка програми Єднання заради дії Христина Шовкопляс розповідає:
- “Організація IREX працює над соціальною згуртованістю та програмами з конкретним фокусом на ВПО з 2016 року, тому має глибоке розуміння того як мінялася ситуація і впродовж цих років напрацювала ґрунтовну методологію для роботи у цьому напрямі. Ми працюємо в 25 громадах 15 областей України для створення більш згуртованого та демократичного суспільства. Молодіжний компонент цієї програми впроваджується в 14 громадах, в кожній з яких над розробкою проєктів працює 2 команди по 5-6 учасників як місцевих, так і ВПО”.
Тематика проєктів, над якими працюватимуть команди, має бути направлена на соціальну згуртованість та підвищення інтеграції внутрішньо переміщених підлітків у приймаючі громади.
За результатами пітчингу оберуть переможців, які зможуть втілити свою ідею у життя та отримають на це фінансування.
Допомагає в реалізації ідей в життя в Івано-Франківську супровідниця програми “Єднання заради дії” Світлана Джоголик, яка розповідає:
«Програма складається з шести етапів – від розробки до реалізації ідей для ефективного вирішення проблем та сприяння соціальній згуртованості в громадах. Цими вихідними відбулася друга зустріч – мега інтенсивний дводенний воркшоп ідей в науковому містечку «Нова енергія». Ігри, вправи, енерджайзери, творчі завдання – нереально вдале поєднання програми. Командний дух і підтримка один одного відчувалися вже впродовж перших годин роботи. Підлітки свідомо, відкрито і гостро обговорювали проблеми, які їх хвилюють в місті, креативні ідеї їх вирішення для того, щоб допомогти ВПО соціалізуватися в Івано-Франківську».
Проведений захід довів, що молодь прагне реально крутих змін в своїй громаді.
Передовсім, соціалізації, допомоги ВПО в інтеграції у місцеве життя, згуртуванню різних верств населення і як результат створення настільки потрібних соціальних проєктів. Було відчутно, наскільки їм хочеться ламати стереотипи, взяти на себе виклики і довести, що вони – сильне майбутнє з перспективними поглядами.
«Згуртовані та соціалізовані підлітки здатні змінити світ і проблеми суспільства», – це одноголосно наголошували учасники впродовж інтенсиву.
Попереду нові зустрічі, де команди готуватимуться до пітчингу проєктів.