Даний предмет є факультативним, однак, за словами священиків, неабияк формує у дітей мораль та етику поведінки.
Про це пише Правда з посиланням на сайт міста.
«Кожен тато і кожна мама хоче, щоби їхні діти були добрі і щоби не звернули з нормальної дороги. Християнська етика – це один із засобів, який церква пропонує. Щоби на основі християнських правд віри, на основі Біблії розказати дітям правильний спосіб життя. Тому заохочення дітей, щоби вони брали участь в олімпіаді – це йдеться до певної міри про перевірку знань», – упевнений настоятель парафії Святих Кирила і Методія у Крихівцях о.Йосафат Бойко.
Одинадцятикласниця ліцею №20 Євгенія Гриджук зайняла на олімпіаді з християнської етики почесне 3-тє місце. Школярка переконана, цей шкільний предмет повинен бути обов’язковим, адже допомагає кожному учневі пізнати себе.
«Я не знаю, чи можу переконати звернутися людей до цього предмету. Але я точно знаю, що у важкі моменти сам предмет може привести до певного розуміння, що можна побачити і як зрозуміти саме Бога», – розповідає переможниця олімпіади з «Християнської етики» Євгенія Гриджук.
А ще переможці впевнені, християнська віра допомагає долати проблеми та життєві перешкоди. Щоразу, коли їм складно, звертаються до Святого письма та Бога.
«На мою думку, «Християнська етика» – це обов’язковий предмет, який має бути в школі. Тому що він розповідає нам про Бога, допомагає нам ближче Його пізнати. Для мене, перш за все, християнська віра – це вірити в Бога і надіятися на Нього. І я знаю, що Бог мені пробачить, Бог мене чекає завжди», – каже переможниця олімпіади з гімназії ім.М.Сабата Наталія-Софія Кліщ.
«Зайняла я 2 місце. Було дуже цікаво. Завдання були не дуже складними. Для мене християнська етика – це віра, це те, в чому треба жити», – каже учениця Католицького ліцею Святого Василія Великого Діана Гошовська.
Християнська етика сьогодні як ніколи актуальна у загальноосвітніх закладах України, переконаний Івано-Франківський міський голова Руслан Марцінків.
Адже християнські цінності допомагають творити мир у своїй душі зокрема та соціумі.
«Хто дотримується християнських цінностей, той не має проблем. Ані в побутових питаннях, ані в питаннях, які бувають у школах, той самий булінг, чи там інші проблеми. Тобто людина, яка дотримується християнської етики і розуміє християнську етику, вона стає добрішою. І цей світ стає добрішим. Тому місто підтримувало, підтримує і буде підтримувати предмет Християнська етика і талановитих дітей, які добровільно зголосилися на олімпіаду і, відповідно, отримали гарні знання і гарні вміння під час цієї олімпіади. Тому ми їх нагородили, дякую всім, хто долучився, щоби були гарні призи для учасників олімпіади», – резюмував Івано-Франківський міський голова Руслан Марцінків.
Кращих знавців шкільного предмету «Християнська етика» щороку відзначають у Івано-Франківській громаді. І попри те, що цей предмет є факультативним, учасників олімпіад з кожним роком більшає.