Робити в кожному районному центрі онкодиспансер не вистачить фінансування, – відмітила голова Національної служби здоров’я України Наталія Гусак.
Але в Івано-Франківській області є три медзаклади, які підписали договір з НСЗУ на хімієтерапевтичне лікування. Тут пацієнти з раком можуть безкоштовно пройти хімієтерапію, пише Правда.іф з посиланням на Версії.
Косметологія FineLine пропонує лазерну епіляцію на новому 3000w апараті. Спробуйте перший сеанс на ділянку пахв безкоштовно. Переконайтесь у ефективності!
Хімієтерапевтичне лікування в Україні безплатне. Послуга входить до Програми медичних гарантій, а кошти медичному закладу перераховує Національна служба здоров’я України.
Щоб пройти хімієтерапію безплатно, потрібно мати направлення і звернутися до лікарні, яка має договір з НСЗУ.
В Івано-Франківській області договір із НСЗУ на хімієтерапевтичне лікування і супровід пацієнтів з онкологічними захворюваннями у дорослих й дітей у стаціонарних та амбулаторних умовах підписали три медзаклади:
- КНП “Прикарпатський клінічний онкологічний центр Івано-Франківської обласної ради”
- КНП «Івано-Франківська обласна дитяча клінічна лікарня івано-франківської обласної ради”
- КНП «Обласна клінічна лікарня Івано-Франківської обласної ради».
За договором з НСЗУ в 2024 році онкоцентр отримає 69 906 062,88 гривень, дитяча лікарня – 785 093,40 гривень, а обласна лікарня – 71 405, 64 гривень.
Що входить до пакета “Хімієтерапевтичне лікування”:
- консультації лікарів;
- лікування;
- лабораторні та інструментальні дослідження, зокрема КТ і МРТ;
- знеболення;
- ліки й медичні вироби.
Водночас чимало прикарпатців скаржаться, що пацієнтам з раком важко добиратися в обласний центр. Тож на брифінгу в Івано-Франківську під час обговорення моніторингу Національною службою здоровʼя України щодо дотримання умов договору закладами охорони здоров’я Івано-Франківської області в межах Програми медичних гарантій журналісти поцікавились, чи є можливість відкрити онкоцентри в менших містах області.
«Якщо ми розбалансовану систему і даємо можливість фактично кожній дільничної лікарні лікувати онко, то я вас здивую, але ми можемо мати погані наслідки самого лікування. Людині може бути легше з точки зору того, що їй не потрібно нікуди їхати. Але це не про якість лікування, коли є лише декілька пацієнтів і для яких буде працювати ціла команда з відповідною заробітною платою, лікарськими засобами і всіма іншими. Водночас якщо говорити про людину, яка має онкозахворюванння, то часто такі люди мають статус паліативного пацієнта. І тут, що не їхати в обласний центр для знеболень, в нас досить розповсюджена мережа і мобільних паліативних бригад, і стаціонарної паліативної допомоги», – відмічає голова Національної служби здоров’я України Наталія Гусак.
Також з минулого року додали знеболення в програму «Доступні ліки».
«Але робити в кожному районному центрі онкодиспансер – в нашій країні не вистачить для цього жодного фінансування для того, щоб забезпечити якісну допомогу. Але це зрештою не про фінансування, а про те, що ми отримаємо в результаті. Якщо ми починаємо освоювати ринок хімієтерапії і в ній починають працювати люди, які не підготовлені, то у нас в рази скорочуються терміни від першої прийнятої хімієтерапії до смерті пацієнта. І це треба виправляти одразу. Іноді краще мати в громаді соціальний транспорт, щоб людина приїхала в центр, де знають, що таке лікування онкології по протоколу, ніж мати онкохірургію і хімієтерапію в кожному районі, і це призводить до того, що ми більше втрачаємо людей», – додала Наталія Гусак.