Івано-Франківська крайова організація фізкультурно-спортивного товариства “Україна” готується до відкриття однойменного музею спорту за адресою: Чорновола, 128а.
“BGA-Cервіс” пропонує ремонт зарядних станцій та інверторів. Відновлюємо плати, балансує батареї, збираємо устаткування для домів та квартир.
Попередньо, понад 100 раритетних спортивних фото, більш як 50 речей відомих спортсменів, десятки одиниць старого інвентарю та обладнання франківці зможуть побачити з 30 червня.
Як розповів “Галці” голова Івано-Франківської крайової організації фізкультурно-спортивного товариства “Україна” Олександр Фотуйма, ідея створення музею спорту бере початок в 1990 році й належить засновнику товариства Ярославу Гонтковському.
“Музей “Спорту” підхопили ми – теперішнє керівництво організації. Створюємо його для наступного покоління – для спортивної освіченості дітей. Вони зможуть прийти й доторкнутися до форми, сфотографуватися з відомими спортсменами, дізнатися більше про спорт краю”, – пояснює ідею Фотуйма.
Музей оформили в ретростилі. Наразі планується чотири експозиції, які змінюватимуться кожні три місяці.
Перша, за словами спортивного дослідника, буде присвячена відомим спортсменам Івано-Франківщини.
Свої речі презентували перший професійний боксер Західної України Віталій Копитко та не менш знаний спортсмен Віталій Цісик. Є речі легкоатлетів Романа Вірастюка, Тетяни Ляхович, Христини Стуй, Ірини Шепетюк, дзюдоїста Романа Гонтюка, боксера Андрія Федчука.
Друга експозиція буде присвячена Роману Вірастюку – відомому спортсмену України.
Нагадаємо, Роман Вірастюк 24 липня 2019 року переніс складну операцію на серці. 27 липня спортсмен відійшов у вічність.
На його честь в Івано-Франківську збудують спорткомплекс.
Третя експозиція стосуватиметься історії боксу Івано-Франківської області.
Четверту, попередньо, присвятять ветеранському руху “Пенсіонери спорту”.
З часом, за словами Олександра Фотуйми, експозиції поповнюватимуться й надалі. Так, найсильніша людина планети, прикарпатець Василь Вірастюк обіцяв подарувати свій реквізит, а Міністр молоді та спорту України Вадим Гутцайт – фехтувальні рапіри.
“Це не просто фотографії на стенді, а безпосередньо експонати від тих людей, які брали участь в чемпіонатах, які є взірцем українського спорту. Музей стане локацією для популяризації та розвитку видів спорту в Україні”, – каже Фотуйма.
Дослідник спорту ділиться, планують також проводити різні заходи спільно з партнерами з Києва й Варшави.
До слова, музей створюють за кошти фізкультурно-спортивного товариства “Україна” та меценатів.
За оновленнями музею можна слідкувати на сторінці Олександра Фотуйми у фейсбуці.