Сьогодні, 24 жовтня, в приміщенні Музею мистецтв Прикарпаття відкрилася виставка 10 художників (живопис, графіка, скульптура), пише Правда ІФ
Презентація сучасного мистецтва Франківська це осмислена спроба виокремити умовний десяток художників і десяток творів кожного з них, зібравши їх усіх у спільний мистецький виставковий простір та на сторінки каталогу виставки, а також черговий крок у формування колекції творів мистецтва Івано-Франківських художників та друзів нашого міста.
Косметологія FineLine пропонує лазерну епіляцію на новому 3000w апараті. Спробуйте перший сеанс на ділянку пахв безкоштовно. Переконайтесь у ефективності!
Обрати десяток авторів серед художників одного, невеликого за європейськими мірками, міста справа складна, бо існує небезпека
суб’єктивного особистісного вибору ініціаторів ідеї. Обрати з безконечно різноманітного потоку обмежену кількість творів ще складніше.
Вибір сучасних франківських авторів та їх творів є наслідком колективного компромісу небайдужих активістів, які зорганізувалися в ініціативну групу, метою якої є надання імпульсу подальшому розвитку мистецької школи Івано-Франківська в усіх її проявах, включаючи створення Художнього музею міста чи міської картинної галереї.
До обраного, на перший погляд контраверсійного, списку увійшло 10 достойників. Здавалося 6, окрім того, що вони творили чи творять в один час, їх мало що об’єднує. Кожен із представлених мистців окремий світ, не схожий на іншого. Водночас, разом вони утворюють потужну мистецьку форму за аналогією з музичною симфонією, коли кожен автор – неповторний повнозвучний оригінальний музичний інструмент.
Серед представлених художників є як нині сущі, так і ті, хто відійшли від нас у засвіти. З небес поглядають на наші діяння графік Володимир Гуменний, живописець Едуард Никоноров та скульптор Борис Гуцуляк.
Продовжують плідно працювати і тішити новими творами
- Богдан Губаль,
- Микола Джичка,
- Ростислав Котерлін,
- Ігор Перекліта,
- Тарас Пліщ,
- Володимир Сандюк
- Мирослав Яремак.
Автор цих рядків теж не позбавлений суб’єктивного відношення до кожного з
представлених авторів, але з кожним особисто знайомий, мав задоволення від спілкування з цими непересічними особистостями в різних умовах за різних обставин, що дало можливість створити певне враження від кожного персонально і скористатися наданою можливістю ще раз їх згадати.
Володимир ЛУКАНЬ