У франківській клініці «Мед-Атлант» пацієнтів оперують за допомогою найсучаснішого відеоендоскопічного обладнання. Медики клініки уже протягом двох тижнів працюють на обладнанні KARL STORZ і за цей час прооперували близько 20 жінок, пише Правда.іф.
У роботі медики використовують камеру, яка забезпечує об’ємне зображення та застосовують технологію ICG. Під час операції пацієнтам вводиться флуоресцентна контрастна речовина для маркування сигнальних лімфовузлів при онкозахворюваннях. Це дає змогу лікарю бачити повну лімфатичну карту під час операції, більш прицільно видаляти вражені пухлиною тканини і метастази, забезпечує меншу травматичність для пацієнтів.
«Це обладнання дає нам змогу оцінити ступінь поширення онкологічного процесу, особливо це стосується лімфовузлів як у жінок, так і у чоловіків. Обладнання дуже дороговартісне, одне із найсучасніших. Таких камер є лише дві на всю Україну і вони дають великі можливості для хірургії. Технологія 3D передбачає спеціальну візуалізацію за допомогою відповідного телескопу, хірурги перебувають у спеціальних окулярах, щоб бачити об’ємне зображення. Це дозволяє більш точно проводити операцію, більш прицільніше видаляти пухлину», – розповідає онкологінеколог Павло Долик.
Операції проводять жінкам з онкологією, зокрема мова про рак шийки матки, рак тіла матки. Лікарі зауважують: протягом цього року, зважаючи на війну, яка триває в Україні, кількість онкологічних захворювань зросла, адже окрім прикарпатців, додалася велика кількість пацієнтів з числа внутрішньо переміщених осіб.
«Перевага обладнання в тому, що ми маємо можливість уберегти органи, які раніше видаляли. Ця технологія дає змогу бачити під час операції поширення процесу по тих анатомічних структурах. За допомогою маркування сигнальних лімфовузлів, під час операції ми бачимо навіть ті структури, які раніше не бачили і видаляємо їх. Завдяки застосуванню новітньої технології операцію проводять лапороскопічно, тобто замість великого розрізу у пацієнта є лише 4 маленькі отвори і уже наступної доби пацієнтка, навіть із запущеною онкологією, може піти додому, а через тиждень взагалі забуває, що їй проводили операцію», – наголошує Павло Долик.