-РЕКЛАМА-

РЕКЛАМА

Актуально зараз

-Реклама-spot_img

У Кабміні пояснили, коли впадуть ціни на бензин та зникнуть черги на АЗС

-Реклама-spot_img
spot_img

Ситуація на ринку пального суттєво покращується. Але все ще можна побачити черги та відсутність бензину чи дизелю на АЗС. Коли ці проблеми розв’яжуть остаточно, читайте далі.

Обсяг імпорту у червні виріс в 10 разів порівняно з обсягами, які Україна імпортувала у березні цього року – до 600 тисяч тонн. Про це повідомила перша віцепрем’єрка – міністерка економіки Юлія Свириденко в ефірі телемарафону, передає Правда.іф з посиланням на 24 канал.

Коли зникне дефіцит

Україна поступово насичує ринок пального. Спочатку це відчувають західні області, а вже потім східні. За словами Свириденко, на Заході вже майже відсутні черги на АЗС, а ринок – повністю насичений. Наразі працюють над тим, щоб досягти такого рівня запасів і на Сході України.

- РЕКЛАМА-

Що буде з цінами

Щоб розв’язати проблему дефіциту, потрібно і надалі збільшувати обсяги імпорту. Як пояснює міністерка, це впливатиме на ціни. Річ у тім, що уряд зараз не регулює ціни на пальне. Відповідно ціна формується виключно на попиті та пропозиції. Як тільки пропозиція задовільнятиме попит, тоді ціни можуть врегулюватися.

Це вже сталося з газом, який подешевшав на 2 гривні. Якщо Україна такими ж темпами продовжить насичувати ринок дизелем та бензином, як це робить останні 3 місяці, то й на ці види пального ціна впаде, переконана Свириденко

Я хочу нагадати, що ми, на жаль, перебуваємо в стані війни. У нас Кременчуцьке НПЗ не функціонує. Звичайно, що ми повністю зараз залежні від імпортованого ресурсу. Як тільки ми зможемо в повній мірі наситити ринок, розуміючи нашу пріоритетність, у нас тоді вже й зникнуть ці черги, запрацюють всі АЗС.

Свириденко пояснила, за якою пріоритетність забезпечують пальним в Україні:

  • В першу чергу пальне йде на потреби ЗСУ та всього блоку оборони.
  • Далі виділяють пальне, щоб забезпечити роботу комунальних служб.
  • Після цього у списку пріоритетності стоять аграрії: минулих місяців їм потрібне було пальне для посівної, тепер – для збору врожаю.
  • Відповідно останніми у списку пріоритетності є звичайні покупці, які заправляються на АЗС.

Міністерка наголосила, що потрібно розуміти важливість цієї пріоритетності і того, що уряд робить все можливе адміністративними методами, щоб подолати дефіцит в умовах війни.

Свириденко також пояснила, чому на деяких АЗС досі порожнє табло з цінами. Все тому, що для операторів АЗС важливо мати запаси пального. До війни вони запасалися пальним на 14 днів. У критичні моменти під час війни на українських АЗС був запас всього на 2 – 3 дні, зараз він в середньому складає 6 – 7 днів. Коли заправки дійдуть до довоєнних рівнів запасів, тоді зникне і дефіцит, і черги.

НОВИНИ НА ЦЮ ТЕМУ

Світлана Якимчук
Світлана Якимчук
Інформаційний оглядач інтернет-сайту Правда іф.юа. Випускник філологічного факультету Прикарпатського національного університету
-Реклама-

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

Азов

РЕКЛАМА

Квартири Івано-Франківськ

РЕКЛАМА

купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні