Питання якості води питної завжди є актуальна. Велика кількість мешканців Калуша та району віддають перевагу джерельній воді. Однак вона часто буває небезпечною за показниками епідемічної безпеки питної води.
Про дослідження джерельної води у Калуському районі, повідомляє пресслужба Калуської міської ради.
Так, у зв’язку з періодичними зверненнями населення щодо якості води нецентралізованих джерел водопостачання, на виконання листа ДУ «Івано – Франківський обласний лабораторний центр МОЗ України» від 12.03.2018р. №03-20/894/12 щодо проведення досліджень води з нецентралізованих джерел, які користуються попитом серед населення за показниками епідемічної безпеки, працівниками Калуської міськрайонної філії ДУ «Івано – Франківський обласний лабораторний центр МОЗ України» в грудні проведено моніторингові дослідження проб води з джерел «Капличка» Підгірки та «імені Богуна» біля Калуської центральної районної лікарні.
В ході дослідження дані проби за показниками епідемічної безпеки питної води не відповідали вимогам Додатку 1 ДСанПіНу 2.2.4.-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною». А саме, виділені загальні колі форми у водах цих джерел і кишкова паличка, яка в нормі відсутні.
Води із даних джерел не придатні для споживання людиною і для господарського користування. З метою профілактики гострих кишкових інфекцій рекомедовано вживати кип’ячену воду, або використовувати питну бутильовану, сертифіковану, яка відповідає вимогам вищевказаного ДСанПіНу.