Управління з питань надзвичайних ситуацій Калуської міської ради провело переговорну процедуру на запровадження екологічного моніторингу стану довкілля, контролю засоленості поверхневих і підземних вод, зон просідань та гірничих розробок на території гірничо-хімічних підприємств міста Калуш та сіл Сівка-Калуська і Кропивник)» з представниками Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу.
Під час переговорної процедури за участі міського голови Андрія Найди прийнято рішення укласти угоду з Івано-Франківським національним технічним університетом нафти і газу на виконання даних послуг та найближчим часом розпочати моніторингові роботи, інформують “Вікна” з посиланням на управління з питань надзвичайних ситуацій Калуської міської ради.
Вартість моніторингу становить 420 тис. гривень.
Раніше начальник управління з питань надзвичайних ситуацій міської ради Іван Дембич, з обласного бюджету Калушу виділили 420 тис. гривень на проведення екологічного моніторингу. Отримані дані дозволять фахівцям зробити обґрунтовані висновки щодо безпечності проживання та проїзду транспорту на цій території. Тоді вже можна буде приймати конкретні рішення.
Закупівлю «Запровадження екологічного моніторингу стану довкілля, контролю засоленості поверхневих і підземних вод, зон просідань та гірничих розробок на території гірничо-хімічних підприємств міста Калуш та сіл Сівка-Калуська і Кропивник» управління з питань надзвичайних ситуацій оголосило на Прозоро 29 березня. Аукціон з визначення виконавця моніторингу відбувся 15 квітня. Участь у торгах взяли двоє учасників: Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу і Державна установа «Державний науково-дослідний і проектний інститут основної хімії» з Харкова, який запропонував виконати роботи за меншу ціну — 410 тис. гривень. Калуський науково-дослідний інститут галургії з 2019 року є філією Харківського інститут основної хімії.