Будівля протитуберкульозного диспансеру в Калуші перетворюється в перше геріатричне відділення.
Триває капітальний ремонт одного з корпусів Калуської міської лікарні. Приміщенню — понад 100 років, інформує Правда ІФ з посиланням на “Вікна”
“BGA-Cервіс” пропонує ремонт зарядних станцій та інверторів. Відновлюємо плати, балансує батареї, збираємо устаткування для домів та квартир.
Все почалося з прибирання старого медичного обладнання, демонтажу стін і вікон. Наразі замінили інженерні мережі та закінчили внутрішні роботи: перепланування, встановлення нових дверей і вікон, залиття чорнової підлоги. Зараз тривають оздоблювальні роботи. Калуська громада взяла на себе ремонт фасаду та даху.
Раніше йшлося, що вартість ремонту будівлі складе 6 млн 23,423 тис. гривень.
Центр зможе прийняти 50-60 людей з інвалідністю, яких “Восток SOS” евакуював зі прифронтових територій. Сусідній корпус лікарні також надав 18 паліативних місць.
“За будівлею ми плануємо побудувати зону відпочинку: невеликий парк зі стежками, що будуть обладнані для колісних крісел”, — поділився Гудим Микола, директор Клуської міської лікарні.
Раніше йшлося, що благодійний фонд виділив 6 млн гривень на ремонт будівлі геріатричного центру в Калуші.
Калуський геріатричний центр в Івано-Франківській області вже четвертий за рахунком проєкт, який реалізує БФ “Восток-SOS”. Три попередніх успішно завершені у Більшівцях, у Блюдниках та у Лисці на Прикарпатті.
Як відомо, геріатричний центр створять на базі колишнього протитуберкульозного диспансеру на території Калуської міської лікарні на вул. Каракая.
В закладі буде створено 40-50 ліжок, з яких 50% займатимуть внутрішньопереміщені особи, й стільки ж буде виділено для мешканців громади — це умова благодійників. У перспективі, після закінчення війни, всі ліжка геріатричного центру перейдуть у розпорядження Калуської громади.
У бюджеті Калуської громади закладають видатки на зарплату і комунальні послуги, а харчування, медикаменти та розхідні матеріали розраховують залучити від благодійних фондів. Окрім того, комунальний заклад матиме дохід: особи, які тут перебуватимуть, отримають 25% від свого пенсійного забезпечення, а 75% отримуватиме геріатричний центр на забезпечення харчування.
У перспективі за умови наявності вільних ліжок, центр також зможе надавати платну соціальну послугу стаціонарного догляду.