У вівторок, 6 серпня, в Калуші розпочали демонтаж окремих елементів меморіально-скульптурного комплексу «Пагорб Слави».
Про це повідомили на сторінці Калуської міської ради, пише Правда.іф.
“BGA-Cервіс” пропонує ремонт зарядних станцій та інверторів. Відновлюємо плати, балансує батареї, збираємо устаткування для домів та квартир.
Роботи виконуються відповідно до рішення виконавчого комітету Калуської міської ради від 28.05.2024 року «Про надання дозволу на демонтаж окремих частин Пагорба Слави в комплексі з пам’ятним знаком загиблим на війні в Афганістані», – йдеться у повідомленні, — «задля захисту культурного простору України шляхом мінімізації культурологічного впливу проросійського наративу на світогляд громади в умовах війни, з метою здійснення демонтажу пам’ятних знаків, пов’язаних із російською федерацією та колоніальною спадщиною, беручи до уваги звернення Координаційної ради політичних партій та громадських організацій Калущини та висновок щодо історичної і мистецької цінності Пагорба Слави комунального закладу «Музейно-виставковий центр Калуської міської ради.
Першочергово комунальники прибирають напис «1941–1945» на гранітній стелі та демонтовують велике кам’яне панно з барельєфами облич людей.
Якщо цифри дати так званої «великої вітчизняної війни» витерли досить швидко, то процес демонтажу панно вимагає значно більших зусиль.
Спочатку треба відкрити конструкцію: пробити відбійним молотком у плитах отвори в кількох місцях, щоб зрозуміти, яким чином вони прикріплені до основи. Лише після цього будемо продовжувати роботу. Можливо, доведеться відрізати певні елементи різаком, зачіпляти трос і потягнути трактором, – пояснює складнощі демонтажу головний інженер КП «Калушавтодор» Віктор Масляк.
Наступним етапом декомунізації об’єкта має стати демонтаж титанового обеліска.
Меморіальний комплекс «Пагорб Слави» у найвищій точці Калуша, на вул. Височанка, тодішнє радянське керівництво почало споруджувати у 1972 році.