-РЕКЛАМА-

РЕКЛАМА

Актуально зараз

-Реклама-spot_img

У Калуші збільшили фінансування на капремонти для ОСББ

-Реклама-spot_img
spot_img

На офіційному сайті Калуської міської ради оприлюднено проєкт Програми стимулювання створення та підтримки об’єднань співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ) в м. Калуші на 2020-2022 роки. Цього тижня його обговорювали на засіданні постійної комісії з питань власності житлово-комунального господарства та екології, участь у дискусії взяли і близько десятка голів ОСББ міста. Нагадаємо, загалом у Калуші є 30 ОСББ, пишуть Вікна.

Проєкт програми на три наступні роки суттєво відрізняється від аналогічної прогарами на  2018-2019 роки. Зокрема тут враховані фактично усі ключові пропозиції Ради голів ОСББ міста.

Нагадаємо, ще влітку рада голів ОСББ подала пропозиції змін до міської програми стимулювання створення та підтримки об’єднань співвласників багатоквартирних будинків. У червні відбулася перша зустріч голів ОСББ міста з міським головою Ігорем Матвійчуком, головною темою розмови стала міська програма. А 25 липня рада голів подала міському голові колективне звернення і просила владу міста включити до неї свої пропозиції.

- РЕКЛАМА-

Найперше, у проекті нової програми враховані пропозиції щодо обсягу фінансування, які подала Рада голів ОСББ. Так, програми стимулювання створення та підтримки об’єднань співвласників багатоквартирних будинків Калуша на 2018-2019 роки передбачала фінансування в розмірі 1,9 млн гривень. А саме: по 150 тис. гривень щороку — на виготовлення документації на будинки, 600 тис. гривень у 2018 році і 1 млн гривень в поточному році — на проведення капітальних ремонтів у будинках, де створені ОСББ. Проте реально в бюджеті міста на цей рік на капремонти для ОСББ заклали всього 600 тис. гривень.

Пропозиція ради голів ОСББ — суттєво збільшити видатки міського бюджету на капремонти: в 2020 році закласти до 3,5 млн гривень, а на 2021 рік — 5,5 млн гривень.

У проекті програми на 2020-2022 рік передбачено саме таке фінансування: на 2020 рік – 3,5 млн гривень, на  2021 рік – 5,5 млн гривень, на 2022 рік – 6,5 млн гривень. Загалом – 15,5 млн гривень не три роки.

За проєктом рішення на участь у програмі можуть претендувати і нові будинки, у тому числі і ті, які не були на балансі ЖЕО. У першому розділі чинного порядку реалізації програми зазначено, що «даний порядок поширюється на житлові будинки, в яких створено та зареєстровано об’єднання співвласників багатоквартирних будинків в законному порядку та які перебувають (перебували) на балансі комунальних підприємств «ЖЕО № 1» та «ЖЕО №4» і не поширюється на житлові будинки в новобудовах (введених в експлуатацію після 1992 року (крім будинків, які перебували на балансі ЖЕО і списані з балансу починаючи з 2017 року)». Голови ОСББ пропонували вилучити з порядку другу частину цього абзацу «і не поширюється на житлові будинки в новобудовах …». Якби така пропозиція була врахована, то претендувати на кошти програми могли б  лише ті відносно нові будинки, які раніше були на балансі ЖЕО.

Втім, міська влада прибрала і це обмеження, у проекті  Програми зазначено, що «Даний порядок поширюється на житлові будинки, в яких створено та зареєстровано об’єднання співвласників багатоквартирних будинків в законному порядку».

НОВИНИ НА ЦЮ ТЕМУ

Ігор Василик
Ігор Василик
Журналіст, фрілансер. Закінчив факультет журналістики ЛНУ в 2008 році журналістка, власкор регіональних та центральних ЗМІ. Закінчила Києво-Могилянську академію у 2019 році.
-Реклама-

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

Квартири Івано-Франківськ

РЕКЛАМА

купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні