7 липня на офіційному сайті Калуської міської ради оприлюднили проєкт рішення виконкому “Про затвердження переліку платних послуг на організацію проведення державної реєстрації шлюбу “Шлюб за добу”.
Виконком планує підвищити вартість послуги на 150 гривень: вартість послуг реєстрації «Шлюбу за добу» у будні дні та робочий час зараз становить 4 000 гривень, а мають намір встановити 4 150 гривень. Якщо зараз за реєстрацію у вихідні та святкові дні треба заплатити 5 000 гривень, то незабаром — 5 150 гривень, інформують “Вікна”.
“BGA-Cервіс” пропонує ремонт зарядних станцій та інверторів. Відновлюємо плати, балансує батареї, збираємо устаткування для домів та квартир.
Розмір плати за послугу “Шлюб за добу” має три складові: державне мито, оплата за реєстрацію шлюбу ДРАЦСу та кошти, які отримує організатор — міський парк. Основна причина збільшення вартості послуги “Шлюб за добу” — це підвищення вартості послуги органу ДРАЦС. Розмір державного мита залишається незмінним — 85 копійок. А послуги ДРАЦСу дорожчають на 137 гривень: для шлюбу у будні дні та робочий час — з 2748 до 2885 гривень, а для шлюбу у вихідні та святкові дні — з 3664 до 3801 гривні.
Розмір оплати послуги державної реєстрації шлюбу ДРАЦСом встановлює Мін’юст.
Таким чином дохід парку зростає всього на 13 гривень за послугу.
Нагадаємо, востаннє плату за послугу “Шлюбу за добу” калуський виконком переглядав у жовтні 2022 року. Тоді ріст вартості послуг був значно більшим — на 600-1300 гривень, і також в основному був пов’язаний з ростом вартості послуг ДРАЦСу.
Як відомо, в листопаді 2018 року Калуш включили до переліку міст, де можна одружитися за спрощеною процедурою в день подачі необхідних документів. Організатором надання послуги “Шлюб за добу” у Калуській громаді визначити комунальне підприємство “Міський парк культури і відпочинку ім. Івана Франка”.
Загалом за чотири з половиною роки у Калуші зареєстрували понад 700 “шлюбів за добу”. Останнім часом такою послугою користується менше людей. Так, у 2021 році послугою “Шлюб за добу” в Калуші скористалися 210 пар, у 2022 році — 153, а за першу половину поточного року — 58.
За словами директорки міського парку Наталії Паламар, однією з основних причин зменшення кількості “шлюбів за добу” є те, що військові зараз можуть одружуватися за спрощеною окремою процедурою безпосередньо у ДРАЦСі. Окрім того, частина людей відкладають реєстрацію шлюбу у зв’язку з війною — чекають кращих часів.