Карпати стали чудовою альтернативою українським морским курортам, які зараз недоступні українцям. Але ціни різко зросли – за відпочинок у горах треба заплатити наполовину більше.
У червні та на початку липня вартість відпочинку у Карпатах була відносно невисокою – туристів було небагато. Але підрив Каховської ГЕС та замінування пляжів російськими окупантами призвели до того, що українці масово попрямували на оздоровлення у гірський регіон.
З середини липня до початку вересня практично весь номерний фонд Карпат виявився заброньованим в усіх популярних карпатських населених пунктах. Багато власників житла різко підвищили ціни у серпні. Зростання попиту та обмежена кількість вільних місць призвели до подорожчання оренди житла на 20-40% порівняно із червнем.
Станом на 10 серпня котедж у Верховині на три особи або такий же номер коштували 1500-2000 грн на добу. Наближається пора міжсезоння. Попит у цей період традиційно більш низький, ніж влітку чи взимку.
Але невизначеність щодо ситуації з енергетикою може вплинути на ціни в Карпатах. Підвищення тарифів на електроенергію неминуче призведе до подорожчання житла. В критичних ситуаціях використовуватимуться генератори, а це підвищить вартість товарів та послуг.
Наразі майже ніхто з опитаних власників житла не готовий спрогнозувати ціни на відпочинок у жовтні-листопаді. Ймовірно, ціни до початку опалювального сезону залишаться на рівні початку літа. А з другої половини жовтня вони підвищяться на 20-30% через витрати на обігрів.
“Те, що ціни на відпочинок у Карпатах швидко змінюються – це відображення складної ситуації з погодою, екологією, економікою та енергетикою під час війни. Все це у комплексі призвело до коливань цін на розміщення та послуги до 50%”, – зазначив Член правління Асоціації гостинності Генічеського району, сертифікований туристичний гід Олексій Войцеховський.