Цьогоріч карпатський регіон відчуває наплив туристів з різних регіонів України. Люди їдуть розвантажитися та переключитися в оточенні природи.
Якими екскурсіями найбільше цікавляться туристи, у коментарі TRAVEL РБК-Україна розповів гід Сергій Прокоп, пише Правда.іф.
“BGA-Cервіс” пропонує ремонт зарядних станцій та інверторів. Відновлюємо плати, балансує батареї, збираємо устаткування для домів та квартир.
Мандрівники у Карпатах відзначають велику кількість туристів, які цього літа піднімаються на Говерлу – найвищу вершину Українських Карпат (2061 м), яка розташована на Чорногірському хребті на межі Івано-Франківської та Закарпатської областей. Відповідні відео періодично публікують у соцмережах.
“Говерла страждає від нашестя туристів! Туристи, ходіть і на інші гори”, – підписав відео засновник проекту Captain Dzembronia Олександр Бондаренко.
Автор зазначає, що на вершину сходять сотні туристів – часто це люди без розуміння того, як поводитися у горах. Вони викидають сміття, кричать, галасують.
“Також на вершині влаштували базар, де продають чай, солодощі і медальки “За підкорення Говерли”. Якщо ви хочете насолодитися горами і зробити послугу природі – не йдіть на Говерлу”, – закликає досвідчений мандрівник.
Фото: Туристична точка на горі Піп Іван (facebook.com/chornogora.rescue112)
Раніше у Карпатському національному природного парку розповідали, що пік сходжень на Говерлу у минулі роки припадав на День Незалежності та на День Конституції України. В окремі роки нараховували до 5000 людей, які піднімалися 24 серпня на вершину.
“Туристів багато – роботи вистачає у всіх екскурсоводів”
“На Говерлі завжди було людно, може бути й 200 людей одночасно. Днями був там із туристами – з боку Закарпаття. Там постійно маса людей – одні піднімаються, інші спускаються. Але багато людей ходять не лише на Говерлу. Однією із найлюдніших точок Карпат є Синевирське озеро, також – водопад Шипіт”, – розповідає Сергій Прокоп.
Екскурсовод зауважує: туристів у Карпатах велика кількість, так само багато людей ходять у походи.
“Серпень – завжди найактивніший місяць. Немає перерв, роботи вистачає в усіх екскурсоводів. Гідів не вистачає, бо багато хто воюють, багато загинули. Я кожен день проводжу екскурсії – люди їздять і в замки, і на Синевир (це автобусно-пішохідна екскурсія), на дегустацію сиру, супроводжую на термальні басейни”, – розповідає про попит на екскурсії гід.
Фото: Озеро Синевир у Карпатах (unsplash.com/viktor-bystrov)
Сергій Прокоп називає найпопулярніші місця серед туристів у Карпатах:
- озеро Синевир (Закарпаття);
- Говерла (Івано-Франківщина);
- Ужгород (Закарпаття);
- термальні басейни (Косино, Берегово на Закарпатті);
- мукачівський замок Паланок (Закарпаття);
- Скелі Довбуша (Івано-Франкіщина);
- історико-культурний заповідник Тустань (Львівщина);
- кліматичний курорт Славсько (Львівщина) – популярний цього літа серед туристів, серед розваг – катання на підйомнику.
Він додає: багато туристів і на Драгобраті – найвисокогірнішому курорті України на Закарпатті, куди можна виїхати лише спецтранспортом (за 200-250 грн з людини в один бік).
“Там більшість готелів працюють і влітку, а туристи катаються на підйомнику, купаються у басейнах готелів, чанах, ходять у походи до гірських озер і на вершини”, – розповідає гід.