-РЕКЛАМА-

РЕКЛАМА

Актуально зараз

-Реклама-spot_img

У Катедрі виставлять унікальну реліквію

-Реклама-spot_img
spot_img

В Івано-Франківському архікатедральному соборі від завтра до 13 квітня виставлять для вірних частинку Животворящого Хреста Господнього.

Відкриють доступ до реліквії у Хрестопоклінну неділю, 7 квітня, передає Правда ІФ з посиланням на Курс

Прийти і помолитися перед цією святинею можна буде кожного дня з 7:00 год. ранку до 18:00 год., а в середу і п’ятницю з 7:00 год. ранку до 19:00 год.

Частинка Хреста Господнього буде виставлена до 13 квітня включно.

- РЕКЛАМА-

Адреса собору: Майдан Шептицького, 22, м. Івано-Франківськ.

Чому християни шанують частинку Животворящого Хреста Господнього

Для християн Хрест Ісуса завжди був вівтарем.

Покарання на хресті як історичний факт виник за Александра Янная (103-76 до н.е.), юдейського царя з роду Хасмонеїв, який таким чином розправився з повсталими фарисеями. Цей вид покарання запозичений від римлян, а ті взяли у фінікійців та персів. У Римській імперії ця кара не застосовувалася до її громадян – була надто жорстока й ганебна.

По смерті Ісуса хрест швидко «вийшов з ужитку» як спосіб покарання. Він немовби виконав свою функцію, ставши відтоді символом відкупительної смерті, і з ганебного знаку перетворився на знак спасіння.

Хрест Господень знайшли 325 чи 326 року за часів святого Костянтина Великого — першого імператора, який став християнином та легалізував християнську церкву в Римській імперії. Як повідомляють церковні історики IV століття, мати Костянтина Олена на прохання сина поїхала до Єрусалиму, щоби знайти місця, пов’язані з подіями земного життя Ісуса Христа, а також відшукати хрест, чудесне видіння якого стало для Костянтина знаком перемоги над супротивником. Тривалий час її пошуки не мали успіху. І нарешті було знайдено аж три хреста і Гроб Господній.  День знайдення хрестів став днем свята Воздвиження Хреста Господнього, символом тріумфу життя над смертю.

614 року перси напали на Святу Землю, поруйнували базиліки Гробу Господнього та забрали хрест зі собою. Святиня повернулася 628 року, як одна з умов мирного договору, укладеного між двома державами.

Інколи кажуть, що якби зібрати докупи всі часточки Хреста Господнього, розіслані по світу, то назбиралось би на три хрести. Так, реформатор Жан Кальвін полемічно заявляв у XVI столітті, що з численних частин Хреста можна було б побудувати корабель. Однак дослідження кінця XIX століття показало, що сумарна вага всіх документально зафіксованих фрагментів Хреста складає всього близько 1,7 кг.

НОВИНИ НА ЦЮ ТЕМУ

Петро Якимчук
Петро Якимчук
Журналіст, фрілансер. Інформаційний оглядач інтернет-ресурсу Правда іф. Закінчив економічний факультет ПНУ.
-Реклама-

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

Квартири Івано-Франківськ

РЕКЛАМА

купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні