У Коломиї, що на Івано-Франківщині, Вікторія і Юрій Семчишини у запрошеннях на весілля попросили гостей не купувати квіти, а пожертвувати гроші на підтримку українських військових.
Таким чином вдалося зібрати 11,5 тис. грн, розповіла Суспільному Вікторія Семчишин, передає Правда.іф.
“Ми додали від себе 3,5 тис. грн, і вийшла непогана сума — 15 тис. грн. А витрачати такі великі гроші на квіти, які і так би зів’яли, не на часі. А так ми зробили благе діло”, — пояснює Вікторія.
Куди витратити гроші, молодята не одразу вирішили. Спочатку Вікторія запитала свого брата, який воює в ЗСУ, чи не потрібно щось для їхнього підрозділу. Але він сказав, що вони усім забезпечені.
“То як весілля — і без квітів?”
Вікторія розповіла, що її ідею не купувати квіти, а задонатити ЗСУ, сприйняли не всі. Деякі гості питали: “То як весілля — і без квітів?”. Але врешті з букетом на урочистість прийшла лише мама Вікторії.
Вікторія розповіла, що їхня родина волонтерить від початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну. Її батьки — Оксана і Андрій Козорізи — допомагають волонтерському центру “Нескорена нація” в Коломиї, який очолює Галина Беля.
Сюди ж молодята й віддали суму, яку вони зібрали на своєму весіллі. Ці гроші, каже Галина Беля, витратили на закупівлю тканин й фурнітури для пошиття плитоносок.
“Ми шиємо плитоноски за натівськими стандартами і безкоштовно віддаємо нашим бійцям. Тканину і фурнітуру ще не привезли — ми їх замовляємо в Німеччині. Там вони якісні. Наприклад, скиди — вони не на “липучках”. Бо коли хлопці поранені, і їм треба швидко зняти плитоноску, то “липучку чути”. А ми замовили пластмасові, які хлопці легко знімають, і це дуже зручно”, — розказує Галина Беля.
Про діяльність волонтерів центру “Нескорена нація”
Волонтери “Нескореної нації” виготовляють енергетичні батончики, роблять тушкованки, плетуть маскувальні сітки, проводять благодійні аукціони, шиють військову амуніцію, каремати і виготовляють джгути.
“Зараз ми почали більше комунікувати з військовими. Я їм телефоную і питаю, що потрібно. Зараз почали робити медичні ноші. Вони мають бути зручні, легкі та м’які, щоб зручно було. Найважливіше прохання — щоб ноші були легкі. Наші важать 2 кг 200 г і витримують 120 кг”, — пояснює Галина Беля.
З її слів, загалом у Народному домі в Коломиї під одним дахом працює шість цехів центру “Нескорена нація”. За два дні волонтери зробили 25 аптечок.
“Бо попросили хлопці терміново. І були люди. Людей нам не вистачає. Тому будемо звертатися у центр зайнятості, щоб вони нам дали людей, наприклад, для плетіння сіток. Ми почали робити маскувальні сітки із спанбонду. Вони легенькі — одна важить 2,5 кг. Їх легко переміщувати бійцям, які змінюють позиції”, — говорить Галина Беля.
Також волонтери “Нескореної нації” організовують благодійні ярмарки та аукціони. Наразі провели два. Більшу частину вторгованих грошей віддали добровольчим підрозділам в Коломиї: “тризубівцям”, “Правому сектору”, “Карпатській Січі” на паливо.
“До нас приїхали волонтери з Чернівців. Показали, як робити кікімори для снайперів. А ще ми почали робити чохли на каски, бо хлопці кажуть, що вони, як гриби, — помітні. Хлопці розказують, що зараз — комарі нереальні. Спреї — не вихід, бо від них алергія у хлопців. Ми зробили антимоскітні сітки, які вдягаються під каски, добре дихають, регулюються, не парять”, — каже Галина Беля.
Зі слів керівниці волонтерського центру “Нескорена нація”, до них по допомогу може звернутися будь-хто з українських бійців.
“Ми усім даємо, що маємо, — не важливо, звідки військовий: з Коломиї, чи ні. Тепер усі — наші”, — каже Галина Беля.