У Коломиї, що на Івано-Франківщині, Вікторія і Юрій Семчишини у запрошеннях на весілля попросили гостей не купувати квіти, а пожертвувати гроші на підтримку українських військових.
Таким чином вдалося зібрати 11,5 тис. грн, розповіла Суспільному Вікторія Семчишин, передає Правда.іф.
Косметологія FineLine пропонує лазерну епіляцію на новому 3000w апараті. Спробуйте перший сеанс на ділянку пахв безкоштовно. Переконайтесь у ефективності!
“Ми додали від себе 3,5 тис. грн, і вийшла непогана сума — 15 тис. грн. А витрачати такі великі гроші на квіти, які і так би зів’яли, не на часі. А так ми зробили благе діло”, — пояснює Вікторія.
Куди витратити гроші, молодята не одразу вирішили. Спочатку Вікторія запитала свого брата, який воює в ЗСУ, чи не потрібно щось для їхнього підрозділу. Але він сказав, що вони усім забезпечені.

“То як весілля — і без квітів?”
Вікторія розповіла, що її ідею не купувати квіти, а задонатити ЗСУ, сприйняли не всі. Деякі гості питали: “То як весілля — і без квітів?”. Але врешті з букетом на урочистість прийшла лише мама Вікторії.
Вікторія розповіла, що їхня родина волонтерить від початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну. Її батьки — Оксана і Андрій Козорізи — допомагають волонтерському центру “Нескорена нація” в Коломиї, який очолює Галина Беля.

Сюди ж молодята й віддали суму, яку вони зібрали на своєму весіллі. Ці гроші, каже Галина Беля, витратили на закупівлю тканин й фурнітури для пошиття плитоносок.
“Ми шиємо плитоноски за натівськими стандартами і безкоштовно віддаємо нашим бійцям. Тканину і фурнітуру ще не привезли — ми їх замовляємо в Німеччині. Там вони якісні. Наприклад, скиди — вони не на “липучках”. Бо коли хлопці поранені, і їм треба швидко зняти плитоноску, то “липучку чути”. А ми замовили пластмасові, які хлопці легко знімають, і це дуже зручно”, — розказує Галина Беля.
Про діяльність волонтерів центру “Нескорена нація”
Волонтери “Нескореної нації” виготовляють енергетичні батончики, роблять тушкованки, плетуть маскувальні сітки, проводять благодійні аукціони, шиють військову амуніцію, каремати і виготовляють джгути.

“Зараз ми почали більше комунікувати з військовими. Я їм телефоную і питаю, що потрібно. Зараз почали робити медичні ноші. Вони мають бути зручні, легкі та м’які, щоб зручно було. Найважливіше прохання — щоб ноші були легкі. Наші важать 2 кг 200 г і витримують 120 кг”, — пояснює Галина Беля.
З її слів, загалом у Народному домі в Коломиї під одним дахом працює шість цехів центру “Нескорена нація”. За два дні волонтери зробили 25 аптечок.
“Бо попросили хлопці терміново. І були люди. Людей нам не вистачає. Тому будемо звертатися у центр зайнятості, щоб вони нам дали людей, наприклад, для плетіння сіток. Ми почали робити маскувальні сітки із спанбонду. Вони легенькі — одна важить 2,5 кг. Їх легко переміщувати бійцям, які змінюють позиції”, — говорить Галина Беля.

Також волонтери “Нескореної нації” організовують благодійні ярмарки та аукціони. Наразі провели два. Більшу частину вторгованих грошей віддали добровольчим підрозділам в Коломиї: “тризубівцям”, “Правому сектору”, “Карпатській Січі” на паливо.
“До нас приїхали волонтери з Чернівців. Показали, як робити кікімори для снайперів. А ще ми почали робити чохли на каски, бо хлопці кажуть, що вони, як гриби, — помітні. Хлопці розказують, що зараз — комарі нереальні. Спреї — не вихід, бо від них алергія у хлопців. Ми зробили антимоскітні сітки, які вдягаються під каски, добре дихають, регулюються, не парять”, — каже Галина Беля.
Зі слів керівниці волонтерського центру “Нескорена нація”, до них по допомогу може звернутися будь-хто з українських бійців.
“Ми усім даємо, що маємо, — не важливо, звідки військовий: з Коломиї, чи ні. Тепер усі — наші”, — каже Галина Беля.