Сьогодні у місті Косів відбулася презентація книги “Автентичне вбрання та мода передмістя Косова 1920-х -1950-х років “.
Авторами книги є Вікторія Яремин та Лідія Маречко, інформує Правда.іф.
“Ми представили книгу, яка присвячена одяговим традиціям передмістя Косова. Мова про чотири села: Вербовець, Смодна Черганівка та Старий Косів. У книзі ми торкнулися не тільки питань традиційного одягу, тих давніх традицій, а висвітлили, як на моду 30-40-х років впливало місто, які були запозичення із сусідніх сіл. Цінність цієї книги в тому, що вона створена на основі польових етнографічних досліджень. Ми провели експедиції в села, шукали бабусь і дідусів поважного віку і записували з ними інтерв’ю. Нас цікавили традиції одягу, аксесуари, головні убори. У цій книзі крім фактажу є цитати самих старожилів отією нашою місцевою говіркою і колоритні цитати прекрасно передають атмосферу цих сіл”, – розповіла завідувачка Косівського музею народного мистецтва та побуту Гуцульщини Вікторія Яремин.
Багато світлин у книзі – вперше представлені широкому загалу. На 70 сторінок книги використано 120 ілюстрацій. Дуже цінно, що читачі можуть побачити світлини, яким понад 100 років з родинних альбомів мешканців Косівщини. На обкладинці книги – фотографія 1917 року дівчинки із села Старий Косів.
Книга адресована місцевим громадам, адже одягові традиції, описані в них, на межі зникнення, про багато фактів, наведених у книзі, не знають навіть місцеві мешканці, вони залишилися в пам’яті тільки стареньких людей.