Цими днями 6-7 липня в Косові відбулася знакова подія – «Дні Карпатської культури», організована Асоціацією органів місцевого самоврядування «Єврорегіон Карпати – Україна» та Косівською територіальною громадою, пише інформаційний ресурс Правда ІФ
На свято Івана Косів став столицю високої гуцульської моди. 10 років тому в Косові, з ініціативи небайдужих косівчан народився проєкт, зі своєю філософією та особливою місією, покликаний об’єднати різних людей навколо однієї ідеї – збереження духовної та матеріальної спадщини гуцулів, популяризації гуцульського мистецтва. Назвали проєкт «Лудинє». Слово «лудинє», «лудина» з гуцульської говірки означає святковий, новий, навіть гоноровий одяг.
Цьогоріч темою показів традиційного строю та одягу «Лудинє» було обрано «Фамілію», саме таким словом називали свої родини гуцули по обидва боки Черемоша.
Гості фестивалю змогли побачити збірки автентичного одягу з колекції етнографа Богдана Петричука. Перша – «Несу в бесагах пам’ять роду», в якій було показано одяг та предмети побуту гуцульської фамілії. Друга – «Нове життя старого лудинє».
На храмове свято завітали відомі гуцульські родини з сіл Яворів, Снідавка, Шешори, Соколівка, Вербовець. Це мистецькі родини: Стрипків, Стринадюків, Кіщуків, Прокопюків, Борисів, Шкромюків.
В рамках “Лудинє-Фамілія” пройшов показ сучасних-етно брендів:
- показ колкеції робіт студентів та випускників Косівського фахового коледжу та інституту прикладного та декоративного мистецтва;
- показ колекції вовняного одягу від творчої майстерні “ґушка”;
- показ колекції жіночих сорочок-реплік від майстра-реконструктора Богдана Петричука;
- показ колекції дерев’яних сумок та аксесуарів від майстра Тараса Ходана «Gonta»;
- показ колекції ліжникового одягового ткання від Наталії Кіщук;