У Кракові відкрили виставку скульптур Пінзеля з костелу у Городенці
Диван на коліщатках в темній вітальні

У Кракові відкрили виставку скульптур Пінзеля з костелу у Городенці

Автор: Олег Мамчур
21/06/2024 20:33
-Реклама
Оренда і продаж комерційної нерухомості від 30 м²
-Реклама
Будівництво шостого етапу в житловому районі.
-Реклама
-Реклама
Азов
-Реклама
купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні

У Вавелі в Кракові Львівська національна галерея відкрила виставку скульптур Йогана Ґеорґа Пінзеля з костелу у Городенці.

Про це повідомили на facebook-сторінці Львівської національної галереї мистецтв імені Б.Г. Возницького, пише Бліц-Інфо.

Реклама: Місцеві пропозиції
Ремонт зарядних станцій BGA, якість і надійність.
Ремонт інверторів, Ecoflow, зарядних станцій.”

“BGA-Cервіс” пропонує ремонт зарядних станцій та інверторів. Відновлюємо плати, балансує батареї, збираємо устаткування для домів та квартир.

“20 червня у Королівському замку на Вавелі, Краків, Львівська національна галерея мала честь і приємність відкрити виставку скульптур Йогана Ґеорґа Пінзеля з храму отців місіонерів у Городенці на Івано-Франківщині. На жаль не всі роботи Пінзеля з того храму збереглися. А ті, що збереглися неймовірно покалічені – обезличені, обезголовлені… І це надало виставці неймовірного драматизму. Тому виставка про емоції… дякуємо нашим партнерам з Музею мистецтв Прикарпаття, який теж став партнером виставки – і голова ангела, яка є у Львові, вперше поєдналася з відрізаним тілом ангела, який зберігають колеги”, – йдеться у повідомленні.

Костел у Городенці споруджено протягом 1743–1769 років на замовлення Миколи Василя Потоцького за проектом архітектора Бернарда Меретина у співпраці з «галицьким Мікеланджело» — скульптором Йоганом Георгом Пінзелем. Вважається першою спільною роботою двох митців і однією з найцінніших пізньобарокових пам’яток на території колишньої Речі Посполитої.

Йоган Пінзель для городенківського костелу створив 33 скульптури (із них 18 фігур – лише для головного вівтаря). У радянські часи більшість шедеврів понищили.

На сьогодні в Городенці залишилася лише одна скульптура роботи майстра – фігура Діви Марії, встановлена перед костелом на високій колоні. Все, що вціліло, експонується в Музеї Пінзеля – філії Львівської галереї мистецтв, в Національному музеї народного мистецтва Гуцульщини та Покуття (Коломия) та в Олеському замку.