У Києві створили мініатюрну копію вокзалу Івано-Франківська
Диван на коліщатках в темній вітальні

У Києві створили мініатюрну копію вокзалу Івано-Франківська

Автор: Світлана Якимчук
29/12/2024 22:23
-Реклама
-Реклама
-Реклама
blagodeveloper.com/promotional-landing/
-Реклама
-Реклама
купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні

У столичній мініатюрній країні Miniland.UA була створена точна копія залізничного вокзалу Івано-Франківська. Під час роботи над цим проектом були використані 5924 деталі, виготовлені з МДФ, картону, акрилу, ПВХ, полімеру та ПЕТ.

Про це повідомляє Правда.іф з посиланням на мініатюрну країну Miniland.UA.

Реклама: Місцеві пропозиції
Ремонт зарядних станцій BGA, якість і надійність.
Ремонт інверторів, Ecoflow, зарядних станцій.”

“BGA-Cервіс” пропонує ремонт зарядних станцій та інверторів. Відновлюємо плати, балансує батареї, збираємо устаткування для домів та квартир.

Залізничний вокзал Франківська одразу привертає увагу відвідувачів. Його добре видно, адже це найбільша споруда на макеті. Довжина фасаду — майже 2 метри. Проєкт вокзалу розробили в SolidWorks.

Потреби їхати на об’єкт робити обміри не було, оскільки в інтернеті є багато матеріалів, використовуючи які можна зробити необхідні креслення. Важливим та непростим завданням було – виконати архітектурну підсвітку фасаду. Довелося переосмислювати ідею та декілька разів переробляти технологію підсвітки, щоб все ж досягти бажаного світлового ефекту. Підсвітку інтер’єру виконали традиційно – за допомогою звичайних світлодіодів. Любимо запарюватись, тож зробили не тільки оздоблення офісів, центральної касової зали з величезною люстрою, кафе з меблями, а й створили табло з розкладом руху макетних поїздів і діючий годинник за часовим поясом країни Мініленд, – йдеться в повідомленні.

Мініатюра будівлі з підсвіткою в кімнаті

Для макету вокзалу використали: МДФ, картон, акрил, ПВХ, полімер, ПЕТ. Всього виготовили 5924 деталі для 9 сегментів вокзалу. Для цього знадобились: лазерний верстат, полімерний 3Д принтер, прес, паяльна станція, компресор, аерографи і безліч ручного інструменту.

Кожен сегмент будівлі має особливу конструкцію даху. Всього їх 9: вісім симетричних і один купол по центру, на якому майоріє синього-жовтий прапор.

Ремонт мікросхем із дротами на робочому столі

Вокзал в Івано-Франківську: один з п’яти найкрасивіших в Україні

Тут бував імператор Австро-Угорщини Франц Йосиф І та легендарний анархіст Нестор Махно, атаман Української Республіки Петлюра та композитор Лисенко. Цими перонами крокували актори, письменники, громадські діячі і, звичайно, місцеві злодюжки. Саме на вокзалі з’явилося перше електричне освітлення в місті. А ще сюди прилітали іншопланетяни.

Модель вокзалу Івано-Франківська з людьми на пероні.

Трохи історії: електрика, еротика, злодії та прибульці

Історія вокзалу у Івано-Франківську почалася ще у 1866 році. Саме тоді, 1 вересня, сюди прибув перший потяг Львів-Чернівці. Ця подорож тривала більше 12 год, а зупинка у Франику розтягнулась на 47 хвилин. Тож пасажири мали змогу добре роздивитись місцевий вокзал. Щоправда виглядав він у ті часи зовсім інакше.

Це була будівля у мавританському стилі. Ліпнина, округлі вікна, гранчасті колони та ще й крилата богиня над усим цим. Проектантом споруди став архітектор Людвіг Вежбицький, згодом директор Львівської залізниці.

У 1897 році вокзал першим у місті отримав від німецької фірми “Siemens & Halske” електричне освітлення. А вже у 1906 році споруду повністю реконструювали. Вона розрослася вздовж і у висоту, ставши такою як зараз.

Великих залізничних катастроф та аварій вокзал, на щастя, не зазнав. Але громаду міста певного часу добряче непокоїв. У 1910 році містяни обурювались, що вокзал став осередком продажу журналів для дорослих і аморальних фотокарток.

А у 1912 році тут трапилася резонансна крадіжка. Три відомих залізничних крадія — Аарон, Шварц і Розенфельд — обікрали поважного високопосадовця, буковинського посла Блюма. І щоб поліція не відібрала награбоване, вони проковтнули золоті монети.

І, нарешті, найзагадковіший випадок стався на вокзалі Івано-Франківська 1942 року. Над ним спостерігали справжнє НЛО! Воно кілька хвилин літало над коліями, а потім зникло. Напевно прибульці спеціально завітали, щоб помилуватися величною спорудою вокзалу.

Макет будівлі на столі архітекторів
Вікно з вивіскою та людиною.