-РЕКЛАМА-

РЕКЛАМА

Актуально зараз

-Реклама-spot_img

У лікарні Франківська спростили процедуру оформлення інвалідності для військових

-Реклама-spot_img
spot_img

Для того, щоб пораненому військовому присвоїли групу інвалідності й він міг отримати протезування, треба пройти медико-соціальну експертну комісію. МСЕК – ця абревіатура значить для військових довгі тижні сидіння у чергах під кабінетами.

В обласній клінічній лікарні в Івано-Франківську вирішили спростити процедуру. Зараз до поранених бійців, які лікуються у цьому медзакладі, комісія приходить сама. Так огляд у лікарів займає кілька годин – і не потрібно покидати стіни лікарні, пише Правда.іф з посиланням на Репортер.

Десятки операцій у 25 років

Військовослужбовець 10 окремої гірсько-штурмової бригади Мар’ян Данилюк уже майже рік є пацієнтом Івано-Франківської обласної клінічної лікарні. Війна змусила 25-річного хлопця, спортсмена змалку, очікувати на отримання інвалідності й бути частим відвідувачем лікарів різних спеціалізацій.

Франківець Мар’ян Данилюк був у Франції на роботі, коли його застала звістка про повномасштабне вторгнення. Уже 27 лютого він був удома, розповіли у лікарні.

- РЕКЛАМА-
Мар’ян Данилюк
Мар’ян Данилюк

У перші місяці повномасштабної війни Мар’ян Данилюк воював на Харківщині. А 26 травня отримав важке поранення, лікувався у Харківському госпіталі, згодом – у Полтаві. З червня 2022 Мар’ян у Франківську, зараз перебуває у Центрі фізичної та реабілітаційної медицини обласної клінічної лікарні.

Травматолог Андрій Баран, який провів Мар’яну більшість операцій, розповідає: хлопець пройшов уже багато відділень, лікуючи різні травми.

Спочатку неврологія, потім травматологія, потім реабілітація, протезування, – каже Андрій Баран. – У нього була важка мінно-вибухова травма з пошкодженнями внутрішніх органів, обох ніг, лівої руки. У перші дні, як отримав поранення, йому провели операції, направлені на порятунок його життя. Коли його стан стабілізувався у Харківському госпіталі, Мар’яна перевели до нас.

Тут уже військовому зробили багато операцій на кінцівки, зараз мають оперувати колінний суглоб, який не функціонує. У майбутньому на суглоб планують зробити ендопротезування.

Якщо порівняти стан Мар’яна рік тому й зараз, то він гарно відновився, відновлює м’язеву силу, пересувається сам, – каже Андрій Баран.

У лікарні Франківська спростили процедуру оформлення інвалідності для військових
Поранений військовий Олег Сметана проходить МСЕК у лікарні

Не треба сидіти під кабінетами

За словами травматолога, у стані, в якому перебуває Мар’ян Данилюк, важко довго сидіти у чергах, щоб пройти медкомісію. Тому новаторство лікарні значно полегшить йому життя.

У нього є обмеження рухів у правому коліні, дисфункція лівої руки, – говорить Андрій Баран. – Він не може навіть сісти на стілець, щоб чекати у черзі, – лише стояти або лежати. У такому стані проведення медико-експертної комісії у медзакладі, де він проходить лікування, для нього є набагато легшим.

За словами Андрія Барана, у лікарні й так ведуть всю документацію, коли пацієнт перебуває на стаціонарі. Додаткові труднощі виникають хіба в медико-соціальної комісії, яка має прийти до лікарні, щоб визначити ступінь інвалідності.

Але і в самій лікарні є немало роботи.

Спектр допомоги нашого відділення ендопротезування і терапії розширився, бо є багато солдатів, які отримали травми, – каже травматолог. – Первинну допомогу їм надали на перших етапах евакуації, але тепер вони потребують оперативних втручань, щоб відновити втрачені функції. Є пошкодження сухожилля, колінних суглобів, багато військових потребують протезування.

Обласна лікарня Івано-Франківськ

Як пояснює заступниця медичного директора обласної лікарні Ірена Заяць, досвід запрошення до лікарні медкомісії не перший у роботі з цивільними, але для військових таке запровадили лише тепер.

Це дуже мало, що ми можемо зробити для наших військових, – каже Ірена Заяць. – Ми хотіли б, щоб від початку лікування і до його закінчення весь процес був завершений у лікарні. Є дуже багато пацієнтів, які лікуються у нас довго, тому й визріло рішення – запросити МСЕК, яка б могла визнати експертизу втрати їхньої працездатності на місці.

Обласна лікарня готує пакет документів для експертизи. Потім члени комісії, яка складається з різних лікарів, перевіряють стан здоров’я пацієнта і виносять рішення. Раніше було по-іншому: поранений військовий мусив звернутися до свого сімейного лікаря, той давав направлення до спеціалістів, проходив комісію, яка визначала, чи є потреба у скеруванні на МСЕК. Якщо потреба є – призначали дату, коли пацієнта будуть оглядати.

Все займає багато часу. А ці пацієнти складні, з важкими травмами, захворюваннями, – каже Ірена Заяць. – Для них пройти цей процес нелегко, вони потребують певного супроводу. Наразі ми звертаємо увагу на термін перебування пацієнта. Якщо він уже довго лікується і ми розуміємо, що, враховуючи його стан, йому може бути присвоєна інвалідність, кличемо комісію, щоб оглянули пацієнтів. Це люди з важкими спінальними травмами, ампутаціями кінцівок, переломами черепа.

У лікарні Франківська спростили процедуру оформлення інвалідності для військових
Медико-соціальна експертна комісія складається з різних лікарів

МСЕК: що потрібно

Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко розповідав, що у МОЗ є план реформувати медико-соціальну експертну комісію й з 2024 року запустити нову модель. За його словами, тепер все відбуватиметься в електронному режимі, а комісію замінить мультидисциплінарна реабілітаційна команда.

Поки це ще тільки у планах, на МСЕК пацієнти мусять мати:

  • паспорт або ID-картку з витягом з Єдиного державного демографічного реєстру щодо реєстрації місця проживання;
  • військовий квиток (копія) або тимчасове посвідчення (для військовозобов’язаних, призовників);
  • направлення на МСЕК (форма ф. № 088/о);
  • медична документація, оригінали (виписки з амбулаторної карти ф. 025/о, виписки з історії хвороби стаціонарного хворого ф. 027/о, результати лабораторних, інструментальних, променевих обстежень, консультативні висновки профільних обласних спеціалістів тощо) та амбулаторна картка хворого;
  • в окремих випадках — трудова книжка або її копії,
  • довідка ВЛК, свідоцтво про хворобу (видається медичними установами, де проводилось лікування);
  • довідка про придатність військовослужбовця або військовозобов’язаного до військової служби (за потреби)
  • довідка про обставини травми (за потреби);
  • посвідчення УБД (копія).

За результатами розгляду документів МСЕК видає довідку про призначення групи інвалідності, визначає відсоток втрати працездатності або надає відмову.

Якщо інвалідність таки призначили, військовий отримує одноразову медичну допомогу:

  • І група — 992 400 грн
  • ІІ група — 744 300 грн
  • ІІІ група — 620 250 грн
  • Відсоток втрати працездатності — до 173 670 грн.

Авторка: Ольга Романська

НОВИНИ НА ЦЮ ТЕМУ

Світлана Якимчук
Світлана Якимчук
Інформаційний оглядач інтернет-сайту Правда іф.юа. Випускник філологічного факультету Прикарпатського національного університету
-Реклама-

РЕКЛАМА

zhytlo-ta-komercziya-zi-svyatkovymy-znyzhkamy/

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

Видалення волосся лазером у Івано-Франківську. Лазерна епіляція у FineLine

РЕКЛАМА

On this website and using the ⬆️ images :- Is it possible your wife could order me one of each in L if they would arrive in time for Saturday /Sunday

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

Квартири Івано-Франківськ

РЕКЛАМА

купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні