“Хатинку Миколая” облаштували на території Музею етнографії національного заповідника “Давній Галич” у Крилосі, що на Івано-Франківщині. Місце обрали невипадково.
“BGA-Cервіс” пропонує ремонт зарядних станцій та інверторів. Відновлюємо плати, балансує батареї, збираємо устаткування для домів та квартир.
Воно символізує українські традиції та звичаї, розповів Суспільному завідувач музею Роман Коновалов, передає Правда.іф.
З його слів, таке свято для дітей проводять вже вдруге.
“Ми хочемо показати традиції нашого Прикарпаття. Це — потрібна річ, особливо в час війни, щоб діти відволіклися від неприємних емоцій і набралися позитиву, адже сюди вони приходять саме за ними”, — каже Роман Коновалов.
У лісову хатинку до Миколая приїжджають діти з навколишніх сіл та міст. Вони розповідають йому вірші та віддають листи зі своїми бажаннями. Дехто приносить подарунки для Миколая.
“У листах, які я читаю, найчастіше діти просять здоров’я та щастя для своєї родини. А також вони просять миру. Вони знають, що в країні — війна, вони це розуміють”, — розповідає Миколай.
До будиночка Миколая завітали діти із Залуквянського ліцею.
Учениця 4 класу Ірина Мурава каже, старанно готувалася до зустрічі зі святим Миколаєм. Для нього вона вивчила вірша Ліни Костенко, а ще хоче віддати лист, який написала напередодні.
“Я маю ще мрію, щоб Миколай цього року приніс перемогу та мир для кожної людини”, — каже Ірина Мурава.
Вчителька Залуквянського ліцею Уляна Наконечна каже, школярі із нетерпінням чекали на зустріч із Миколаєм.
“Ми знаємо, що Миколай є чудотворцем, тому діти готувалися. Вони записували у записнички свої заповітні мрії, які дуже змінилися у порівнянні з минулим роком. Тепер найзаповітніша мрія – це мир та спокій в Україні”, — каже Уляна Наконечна.
Святий Миколай прийматиме дітей у своїй хатинці до 25 грудня.